banner339
banner391
banner313

Şampiyonlar Ligi finaline yeni aday!

2021 Şampiyonlar Ligi finali için aday ülkelerin sayısı giderek artıyor. Türkiye'de yapılacak olan karşılaşma için İngiltere'den ikinci bir ülke daha aday oldu.

Şampiyonlar Ligi finaline yeni aday!
banner353


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Manchester City ile Chelsea arasında 29 Mayıs 2021 tarihinde oynanacak Şampiyonlar Ligi finali için yeni bir aday ülke daha ortaya çıktı.

Bir süredir kulislerde konuşulan Şampiyonlar Ligi final maçının Türkiye'den alınıp İngiltere'ye verileceği iddialarında yeni bir gelişme yaşandı. İngiltere'nin de göz koyduğu final karşılaşması için yeni bir aday daha ortaya çıktı: Portekiz. Şimdilik kesin olmamakla beraber final maçının Portekiz'in Porto şehrinde oynanması da gündemde.

SkySports'un haberine göre 2021 Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul'dan alınarak Portekiz'in Porto şehrinin ünlü kulübü Porto'nun stadı Estadio Do Drago'da yapılacak.  Bu durumun iddia olduğunu ve konu hakkında UEFA'dan henüz resmi açıklama yapılmadığını belirtelim.Daha önce İngiltere de finalin Londra'da yapılması için başvuru yapmış fakat uzlaşma sağlanamamıştı. Bunun nedeni ise İngiltere'nin pandemi kuralları çerçevesinde yurtdışından gelen herkesi 10 gün karantinaya alması ve futbolcular ile teknik ekibin dahi bu kurallara tabi olması olarak gösteriliyor. UEFA bu şekilde bir karantina uygulamasının maçın coşkusuna gölge düşüreceği düşüncesindeydi.

2021 Şampiyonlar Ligi finalinin 29 Mayıs Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat stadında oynanması planlanıyordu. Atatürk Olimpiyat Stadı 2005'ten sonra ikinci kez Şampiyonlar Ligi Finaline ev sahipliği yapacaktı. SkySports'un bu iddiasına karşı UEFA'dan gelecek resmi açıklama bekleniyor.
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k