banner158

Altıngün'den açıklama

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, son günlerde bazı yerel içerikli internet siteleri ile bir yerel gazetede hakkında yayınlanan gerçek dışı ve yalan haberlerle ilgili yazılı bir açılmama yaptı.

Altıngün'den açıklama
banner152

Söz konusu haberlerin tümüyle yalan ve hayal ürünü olduğunu belirten Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “ Bir internet sitesi ileyerel bir gazetede “Altungün"e polis sorgusu” ve “ Organize İşler mi ? “ başlığıyla tamamen asılsız haberler yayınlanmıştır. Geçen cumartesi günü Cumhuriyet Savcılığının isteği doğrultusunda Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Müdürlüğünde 3 saat boyunca sorgulandığımı, soruşturmanın duyulmaması için polisten güvence istediğimi belirten bu haber hayal ürünüdür, uydurmadır, tümüyle yalan ve iftiradır” dedi.
Bahsedilen tarihte resmi bir toplantı için Ayvalık"da bulunduğunu kaydeden Kuşadası Belediye Başkanı Altungün, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “ Çünkü, bahsedilen tarihte Kıyı Ege Belediyeler Birliği ile Ege Belediyeler Birliği"nin ortaklaşa düzenlediği “ Belediye Mevzuatı Bilgilendirme Toplantısı” için Ayvalık"taydım. Ayvalık"taki Haliç Park Otel"e Perşembe akşamı giriş yapıp, Cuma ve Cumartesi konakladıktan sonra Pazar sabahı 10.00"da ayrıldım. Hayal ürünü bir haberle ifademin alındığı yalanının ortaya atıldığı günde Kuşadası"nda olmadığım ve yukarıdaki toplantıya katıldığım belgeleriyle sabittir. Seçim öncesinde olduğu gibi, seçim sonrasında da şahsıma karşı uyguladığı kara propoganda yöntemini sürdüren sözüm ona bu gazetecilerin nasıl birer şahsiyet olduğu Kuşadası kamuoyunda malumdur. Aynı şahıslar son bir aydır internet üzerinden ve yerel bir gazete aracılığıyla alışılmış hayal ürünü ve karalamaya yönelik yayınlar yapıp, bu şehrin kanını emenlere hizmet noktasında görev yaptıklarını görmekteyim. Bu şahsiyetleri besleyenler 29 Mart 2009 tarihinde sandıkta cevaplarını vatandaşlardan nasıl almışlarsa, bu ve benzer şahsiyetlere karşı başlattığım hukuk mücadelesinin sonun da gerekli cevabı Yüce Türk Adaleti"nden alacaklarına inanıyorum. Kuşadası"nı kazandırma mücadelesi, bu tür yalan ve hayal ürünü uğraşlarla hiçbir şekilde ve hiçbir zaman sekteye uğramayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” iha

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2010, 16:28