banner158

Akşit'ten velilere çağrı

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hulusi Akşit, yaz tatili öncesi yaptığı açıklama ile velileri uyardı.

Akşit'ten velilere çağrı
banner152

Ülkemizde ve özellikle Aydın"da "tatil"in yanlış anlaşılıp yanlış değerlendirildiğini belirten Akşit, “Maalesef tatil bizde 3 ay boyunca yiyip içip yatmak gibi anlaşılıyor. Meslek odaları olarak öğrencilerin ilgi duyduğu meslek dalında hemen çalışmaya başlayıp tecrübe sahibi olmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.
Türkiye"de işin teorik bölümünü okuyup diploma alarak direk iş kuran bir çok kişinin adeta sukutu hayale uğradığını, oysa çekirdekten yetişme kişilerin ise daha tecrübeli ve bilinçli çalıştığını belirten Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hulusi Akşit, “Mesleği ile en iyi bölümü okumuş bir genç en iyi derece ile okulunu bitirip meslek yaşamına atıldığında teorik bilgilerle gerçek hayattaki bilgilerin örtüşmediğini ve her şeyin k,itaplarda yazdığı gibi olmadığını görüyor. Bu nedenle bir çok gencimiz bir işin çıraklık devresini yaşamadan direk iş kurunca acı tecrübeler sonucu işini öğreniyor. Tabi bu acı tecrübeler bazen insan yaşamında telafisi güç sonular da doğuruyor. Oysa çekirdekten yetişme ve işin çıraklığını yapmış kişiler hem teorik hem pratik, hem de esnaf deyimiyle "feleğin çemberinden geçmiş" olduğu için her türlü zorluğa göğüs germeyi bilip bu zorlukların üstesinden geliyor. Aydın Esnaf odaları Birliği olarak velilerimize tavsiyemiz: Çocuğunuzu seviyor ve onların gelecekte başarılı olmalarını istiyorsanız mutlaka ilgi duydukları mesleği öğrenmelerini sağlayın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2010, 14:54