banner158
banner218

AKP'li Başkan'dan hediye

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Ersin Esenlik, İlçe Kaymamı Caner Yıldız’a Adnan Menderes’i konu alan ‘Bir Yiğit Vardı’ kitabı hediye etti.

AKP'li Başkan'dan hediye
banner216

Kendisine hediye edilen kitaptan memnuniyetini dile getiren Kaymakam Caner Yıldız; “Nazilli her konuda markalarıyla tanınan bir şehir. Bu kitapta Nazilli"nin bir markasıdır. Türkiye Cumhuriyeti devletinin başbakanlığını yapmış ve tarihe adını Demokrasi Şehidi olarak yazdırmış merhum Adnan Menderes"i anlatan bu kitabın yazarının Nazillili olması da bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Ben bu topraklarda yetişmiş olan araştırmacı gazeteci Erdal Şen"i böylesine önemli ve güzel bir kitap yazdığı için tebrik ediyorum” dedi.
Kitabı ilçe kaymakamı Caner Yıldız"a hediye eden AK Parti İlçe Başkanı Ersin Esenlik ise; “Kendisine bu ziyaret sırasında ufakta olsa bir hediye vermek istedik. Kendisinin okumaya olan merakını bildiğimiz için ve Nazilli"den yetişmiş usta bir gazetecinin yazdığı ve Demokrasi Şehidi olan Adnan Menderesi anlatan bu kitabı hediye etmek istedik. Adnan Menderes demokrasi kılcının acımasız keskinliğine yenik düşmüştür. Bu vahim olayın üstünden 50 yıl geçmesine rağmen Aydın"lılar olarak Menderes"e yeteri kadar sahip çıkamadık. Onu insanlara anlatamadık kısacası Aydın Adnan Menderes"e sahip çıkmadı oysaki Menderes bir Aydınlı olarak Türk siyasi tarihine damga vurmuş bir insandır. Adnan menderes"in çizgisinde yürüyen tek parti de AK Partidir. Bu insanın şimdiye kadar pek bilinmeyen yönlerini de keşfe çıkaran bu kitabı tüm Aydın halkının okumasını temenni ediyorum” diye konuştu.iha

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2010, 18:16