banner158

Ağustos ayı toplantısı

Temmuz ayında tatilde olan Söke Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısını yaptı.

Ağustos ayı toplantısı

Söke Belediyesi Meclis toplantısında Cumhuriyet Halk Parti (CHP)"li Meclis Üyesi Abdullah Arıcı ve Milliyetçi Hareket Parti (MHP)"li Meclis Üyesi Ali Öner mazeretli olarak katılmadı.
Toplantının açılışında konuşan Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Ağrı"da terör örgütü ile yaşanan çatışmada Germencik ilçesinden Serkan Özpınar"ın şehit düşmesinin yürekleri yaktığını söyledi. Şehit Serkan Özpınar"a Allah"tan rahmet yakınlarına ve tüm ülke halkına başsağlığı dileyen Başkan Özekmekçi; “Benim de iki genç evladım var. Her duyduğum şehit haberinde yüreğim yanıyor. Acısını kendi çocuklarımın acısıymış gibi kendi içimde yaşıyorum” dedi. Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, terörün ve acı haberlerin son bulması dileğinde bulundu.
KUŞATAK Katı Atık depolama alanında bir yol çalışmasının bittiğinin ve ikinci ana yol çalışmasının sürdürüldüğünün bilgisini veren Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Söke pazaryerlerinde yapılan uygulamalar konusunda da belediye meclis üyelerine bilgiler verdi.
Belediye Meclisi"nin Ağustos ayı olağan toplantısında gündemdeki maddeler görüşüldü. Gündemde yer alan içme suyu kesin projesi işinde kullanılmak üzere kalan yüzde 25"lik kısmı için iller bankasından kredi kullanılması ve devam eden işlerin yürütülmesi amacıyla Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi"ye yetki verilmesi oy birliği ile karar verildi. Projenin 85 Bin TL olduğu ve bu miktarın yüzde 25"i olan 21 Bin 250 TL"nin krediye konu olduğu bilgisi verildi.
Gündemde yer alan diğer bir maddede ise Söke Şehiriçi toplu taşıma yönetmeliği plan ve bütçe komisyonunda yapılan görüşmeler doğrultusunda Söke Belediye Meclisinde görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
İlçenin Cumhuriyet Mahallesi"nde yapılması planlanan Belediye Düğün Salonu için 2010-2011 yıllarında yaptırılması konusu görüşüldü. Yapılacak ihale sonrası başlanacak düğün salonu inşaatının 2010 yılı içinde yüzde 30"u, 2011 yılı Nisan ayına kadar ise kalan yüzde 70"lik kısmının tamamlanmasının planlandığı belirtilen düğün salonu yapım işi Söke Belediye Meclisi"ne sunulduğu şekliyle oy birliği ile kabul edildi.
İmar tadilatlarının görüşülmesi ile son bulan Söke Belediye Meclisi toplantısının sonunda Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişi tarafından Mayıs ve Temmuz ayı içinde yapılan denetleme raporunu Belediye Meclisi"ne okudu. Başkan Özekmekçi küçük ayrıntılar konusunda tenkitler aldıklarını ancak bunun yanında övgülerin olduğu müfettiş raporunu okuduktan sonra; “Tüm Belediye personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. iha

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2010, 12:40
banner192