banner116
banner92

ADÜ'den 18. dönem mezunu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) 18. Akademik yılı 2009-2010 eğitim ve öğretim yılı sonunda 4 bin 663 mezun öğrencisi için tören düzenledi.

ADÜ'den 18. dönem mezunu
banner94
banner26

Adnan Menderes Stadyumu"nda yapılan mezuniyet Törenine Aydın Vali Yardımcısı Alp Arslanargun MHP Aydın Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu, CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Er, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, öğretim görevlileri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenlere katılan öğrenci velileri törene yoğun ilgi gösterdiler. Üniversite merkez kampusuna sığmayan mezunlar için Adnan Menderes Stadyumunda düzenlenen törenlerde 4 bin 663 öğrenci kep fırlattı.
Törende konuşan ADÜ Rektörü Şükrü Boylu, mezun öğrencilere çeşitli öğütlerde bulunarak, kendilerinden vatana millete faydalı birer vatandaş olmalarını istedi. Öğrencilere entelektüel ve üniversel öğrenme becerilerini, çevre duyarlılıklarını araştırma heyecanlarını sürdürmeleri gerektiğini dikkat çeken Boylu, “Sevgili gençler şiddeti reddedin. Merak ve hayal etme duygunuzu, yenilikçiliğinizi kaybetmeyin. Dünyaya soru sorup, sorularınızın yanıtı ve çözümün peşinde koşun. Yaşama boyu öğrenmeyi sürdürün. Sizlerden beklentim şudur; lütfen üniversite diplomalı okuma ve yazma özürlü olmayın. Çok okuyun, az yazın. Yaşama karşı daima bir projeniz olsun” dedi.
Daha sonra bölüm birincilerine diplomalarının ve plaketlerinin verilmesiyle devam eden tören sonunda öğrenciler mezuniyet yemini edip keplerini havaya fırlattılar. Tören sonunda şarkılar eşliğinde gönüllerince eğlenen öğrenciler mezun olmanın sevincini arkadaşları ve aileleriyle kutladılar. iha

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2010, 16:15
banner118