banner4

Ada'da ilk toplantı yapıldı

Kuşadası Belediyesi’nde yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısı bugün yapıldı.

Ada'da ilk toplantı yapıldı
banner26

M. Esat Altungün başkanlığındaki yeni seçilen Kuşadası Belediye Meclisi, ilk toplantısını Kuşadası Belediye Düğün Salonu"nda gerçekleştirdi.
29 Mart yerel seçimlerinde CHP"den M. Esat Altungün"ün Belediye Başkanı seçildiği Kuşadası Belediyesi"nde CHP"den 15, DSP"den 7, AK Parti"den 2 ve DP"den bir kişi Belediye Meclisi"ne girmeyi başarmıştı. Tarihinde ilk kez 25 kişiden oluşacak olan Kuşadası Belediye Meclisi CHP"den Ömer Günel, M. Faruk Konuk, Ahmet Gökalp, Ahmet Kireç, Zekeriya Tünk, Erdoğan Elçi, Ali Oğuz Başöz, Yaşar Kotan, Hüseyin Güneş, Mehmet Bademci, Adem Testici, Murat Saraç, Leziz Uyanık, Çetin Balatlıoğlu ve Yusuf Emik; DSP"den Yusuf Güneş, Abdullah Gür, Faik Alp, Muşti Demiroğlu, Mustafa Ergun Sarıoğlu, Fahri Pancar ve Behçet Alp; AK Parti"den Naile Göçen Çukurova ve Tacettin Özden ve de DP"den Halit Şakar oluşuyor. Bugün gerçekleştirilen yeni dönemin ilk toplantısına yurt dışında bulunan AKP"li Tacettin Özden"in dışında tüm üyeler katıldı.
Saygı Duruşu ile başlanan yeni dönemin ilk meclis toplantısında açılış konuşmasını yapan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, seçimlerin artık sona erdiğini belirterek, artık hizmet ve yatırım döneminin başladığını söyledi. Belediye Meclisi"ne seçilen tüm üyeleri kutlayan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “ Seçim öncesi yaşanan siyasi çalışmalar bitti. Hepimiz halka hizmet için halk tarafından seçildik. Artık Kuşadası"nın geleceği, Kuşadası"nın menfaatleri için çalışıp Kuşadası"nı en başta turizmde hak ettiği yere getirmek için çalışacağız” dedi.
Konuşmaların ardından 8 maddelik gündemden oluşan yeni dönemin ilk toplantısı başladı. Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün"ün yönettiği toplantıda, Meclis Kâtibi Seçimi, 1. ve 2. Meclis Başkan Vekilleri seçimi, Belediye encümen üyeleri seçimi, İhtisas Komisyonlarına üye seçimi (Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Tarife Komisyonu, Hukuk Komisyonu, Sağlık ve Güzelleştirme Komisyonu), Kıyı Ege Belediyeler Birliğine Üye Seçimi, Kuş-atak Belediye Birliğine Üye Seçimi, Aydın ili Afet Acil Yardımı ve Kurtarma Birliği"ne Üye Seçimi ve TKB Yeni Dönem Meclisi için Üye Seçimi gibi konular görüşülüp karara bağlandı. Toplantıda, Meclis Katipliği"ne Yusuf Emik ve Murat Saraç seçilirken, 1. Meclis Başkan Vekilliğine Ahmet Kireç, 2. Meclis Başkan Vekilliğine Faruk Konuk, Belediye Encümen Üyeliklerine ise Ahmet Testici ve Mehmet Bademci getirildi. Bunun yanında, Plan ve Bütçe Komisyonu"na Ahmet Kireç, Ahmet Gökalp, Fahri Pancar, Ömer Günel, Yaşar Kotan, İmar Komisyonu"na Oğuz Başöz, Erdoğan Elçi, Çetin Balatlıoğlu, Fahri Pancar, Leziz Uyanık, Tarife Komisyonu"na Adem Testici, Faruk Konuk, Ahmet Gökalp, Faik Alp, Halit Şakar, Hukuk Komisyonu"na Ömer Günel, Murat Saraç,Zekeriya Tünk, Behçet Alp, Erdoğan Elçi, Sağlık ve Güzelleştirme Komisyonu"na Leziz Uyanık, Hüseyin Güneş, Yusuf Emik, Tacettin Özden, Muşti Demiroğlu, Kıyı Ege Belediyeler Birliği"ne Zekeriya Tünk, Leziz Uyanık, Kuş-atak Belediyeler Birliği"ne Ömer Günel, Zekeriya Tünk, Leziz Uyanık, Aydın ili Afet Acil Yardımı ve Kurtarma Birliğine Asil Üye Leziz Uyanık, Yedek Üye Mehmet Bademci, Tarihi Kentler Birliği (TKB) yeni dönem meclisi üyeliğine de Asil Üye Erdoğan Elçi ve Yedek Üye Murat Saraç seçildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2009, 15:01

banner79

banner78