banner141

Ada'da ilk kız yurdu

Kuşadası’nın ilk kız öğrenci yurdu, Türkmen Mahallesinde hizmete girdi. Milli Eğitim Bakanlığından onaylı Özel Nurhan Kız Öğrenci Yurdu, ağustos ayından itibaren öğrenci kabulüne başlayacak.

Ada'da ilk kız yurdu
banner152

Kuşadası"nda eğitim veren Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu öğrencilerinin barınma sorunu yaşamasından yola çıkarak kız yurdu açmaya karar veren Nalan Van Zelst, yaklaşık 6 aylık hazırlığın ardından Nuran Özel Kız Öğrenci Yurdunu hizmete soktu.
4 katlı 24 odalı kız yurdunda toplam 65 öğrencinin konaklayabileceğini açıklayan Nalan Van Zelst, ucuz, kaliteli ve güvenli bir yurt açtıklarını belirterek, yurtta her türlü konforun mevcut olduğunu söyledi. 2010-2011 eğitim ve öğretim yılı için yurt kayıtlarının başladığını kaydeden Van Zelst, “Kuşadası"nda büyük eksikliği hissedilen kız öğrenci yurdumuza ağustos ayından itibaren öğrenci kabul etmeye başladık. Üniversitede eğitim gören kız öğrenciler artık uygun fiyatlı ve güvenli konaklama hizmetimizden yararlanabilecekler” dedi.- iha

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2010, 14:33
banner94