banner339
banner274

Ada'da halk şenliği

Kuşadası’nda Cumhuriyet’in kuruluşunun 86. yılı etkinlikleri çerçevesinde halk şenliği gerçekleştirildi. Kuşadası Belediyesi tarafından gerçekleştirilen şenlik kapsamında Lida ve Egemen ücretsiz halk konseri verdi.

Ada'da halk şenliği
banner401
banner427

Kuşadası sahil bandı üzerindeki Atatürk Meydanı"nda gerçekleştirilen halk şenliği sırasında denizden teknelerle meşaleli gösteri yapılırken, havai fişek gösterisi de ilgiyle izlendi. Ku Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Garnizon Komutanı Murat Biçer, Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Ören ve Kuşadası Emniyet Müdürü Olcay Yakup İnankur"un da izlediği halk şenliği büyük ilgi gördü. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı halk şenliğinde ayrıca led ekrandan yapılan gösteriler de ilgiye izlendi. Şenlik sırasında Kuşadası sahilinin boydan boya meşalelerle donatılması da geceye ayrı bir renk kattı.
Bu arada, Kuşadası Belediyesi tarafından Atatürk Meydanı"nda gerçekleştirilen halk şenliği sırasında sahne alan Lida ve Egemen"e Kuşadalılar büyük ilgi gösterdi. Halk şenliği için sahilde toplanan Kuşadalılar, bir yandan Cumhuriyet coşkusunu yaşarken, bir yandan da tüm şarkılarında her iki sanatçıya eşlik etti. Halk şenliğinden son bölümünde ise folklor ve dans gösterileri yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2009, 16:48
banner218