banner158
banner218

Ada'da Anayasa konferansı

Kuşadası’nda “Yargı Bağımsızlığı, Hukuk Devleti ve Anayasa” konulu bir konferans düzenlendi.

Ada'da Anayasa konferansı
banner216

Atatürkçü Düşünce Derneği Kuşadası Şubesi tarafından gerçekleştirilen konferans büyük ilgi gördü. Kuşadası Belediye Meclis Salonu"nda gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak Galatasaray Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Ümit Kocasakal katıldı.
ADD Kuşadası Şubesi 2. Başkanı Hülya Dedeoğlu"nun açılış konuşmasının ardından konuşan Galatasaray Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Ümit Kocasakal, 12 Eylül"de yapılacak olan referandum ile ilgili açıklamalar yaptı. Doç. Dr. Kocasakal, “Önümüzde referandumla ilgili kullanacağımız oya "Evet" mi diyelim "Hayır" mı? diye bilirsiniz. Benim görüşüm hayır ama bence önemli olan niye "Hayır" diyeceğimizi de çok net bilmemiz ve "Evet" diyeceğini söyleyenlere de bunu anlatabilmemiz lazım. Hayır demek sadece iktidara hayır olmamalı. "Hayır" demek daha sağlam temellere oturmalı diye düşünüyorum” dedi.
Büyük ilgi gören konferansın son bölümünde Galatasaray Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Ümit Kocasakal, izleyenlerden gelen soruları cevaplandırdı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2010, 05:14