banner339
banner274

A101 ve Bim gibi marketlerde pek çok ürünün satışı yasaklandı!

Yine ilginç bir yasak haberiyle karşınızdayız. Tam kapanma kapsamında açık kalmasına izin verilen Bim, A101 gibi zincir marketlerde pek çok ürünün satış yasaklandı. İşte konunun detayları.

A101 ve Bim gibi marketlerde pek çok ürünün satışı yasaklandı!
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Bilindiği üzere yaklaşık olarak 1 haftadır tam kapanma sürecinin içerisindeyiz. Bu kapanma kapsamında yeme içme odaklı iş yerleri haricinde pek çok esnaf kepenk kapatmak zorunda kaldı.

Buna elektronik eşya, oyuncak, hırdavat, mobilya ve benzeri ürünler satan iş yerleri de dahil edildi. Bu süreçte pek çok esnaf kepenk kapatmışken A101, Bim gibi zincir marketlerin elektronik eşya, mobilya ve benzeri aktüel ürünler satması esnafın tepkisine neden oldu.

Tam kapanma sürecinde kepenk kapatan esnaf haklı olarak ses yükseltti. Hal böyle olunca zincir marketler hakkında da karar gecikmedi.Yeni yayınlanan genelge kapsamında 7 Mayıs tarihinden itibaren Bim ve A101 gibi zincir marketlerde alkollü içki satışının yanında elektronik ürün, kırtasiye, giyim, oyuncak, mobilya ve benzeri aktüel ürünler satılamayacak.

Bu marketler de aynı bakkallar gibi yalnızca temel gıda, hayvan yemi, kozmetik ürünler ve temizlik ürünleri satabilecekler.

Bu kısıtlama da muhtemelen tam kapanma ile birlikte sona erecektir. Yani tekrardan Bim ve A101 gibi zincir marketler ucuza elektronik ürünler satmaya devam edecekler.

Peki siz bu kararı nasıl buldunuz? Sizce doğru bir karar mı? Esnafın büyük bir çoğunluğunun kepenk indirdiği şu dönemde zincir marketlerden de bu tarz ürünlerin kaldırılmış olması bir eksiklik yaratır mı yoksa doğru verilmiş bir karar mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.
banner218