banner158
banner218

6. yazarlar festivali

Didim’de 1–15 Ağustos 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan Altınkum 6.Yazarlar Festivali bu yılda ünlü yazar ve şairleri konuk edecek.

6. yazarlar festivali
banner216

Altınkum 6.Yazarlar Festivalinin Yalı Caddesi Altınkum sahil yolunda akşam saat 20.00"de başlayıp saat 24.00"e sürecek. Etkinlik kapsamında yazarlar, kitaplarını imzalayarak okurlarıyla söyleşide bulunacak.
Etkinlikle ilgili bilgilere veren Koordinatör Hayri Kandemir, 19 yıl önce Muzaffer İzgü ile başlayan imza gününün daha sonraki yıllarda “İmza ve Şöyleşi” günleri olarak yapıldığını anımsatarak, “2005 yılında da Yazarlar Festivali adını alarak Didim"de geleneksel bir kültür etkinliği olarak devam etmektedir. Etkinliğimize başta Didim Kaymakamı Ali Katırcı, Belediye Başkanımız Mümin Kamacı, Belediye Meclis üyesi ve Turizm Alt Yapı Koordinasyon Başkanı Salih Bankoğlu, katkı veren işletmelere teşekkür ederim” dedi.
Etkinli kapsamında İlyas Salman, Mesut Yar, Cezmi Ersöz Tuna Kiremitçi, Uğur Arslan, Ahmet Selçuk İlkan, Ataol Behramoğlu, Ayşe Kulin ve Siyasetçi yazar Yaşar Okuyan gibi birçok isim etkinlik kapsamında ilçede olacak.
Etkinlik programı şu şekilde; 1 Ağustos Pazar: İlyas Salman-Zekeriya Beyaz-Nalân Tuntaş. 2 Ağustos Pazartesi: Sinan Akyüz-İlyas Salman-Arif Ali Uyguç. 3 Ağustos Salı: Mine Kırıkkanat-Sinan Akyüz-İlyas Salman. 4 Ağustos Çarşamba: Ahmet Telli-Muzaffer İzgü-Mine Kırıkkanat. 5-Ağustos Perşembe: Tuna Kiremitçi-Ahmet Telli-Abdülkadir Güler. 6 Ağustos Cuma: Uğur Arslan-Tuna Kiremitçi- Şavgu Aydın. 7 Ağustos Cumartesi: Uğur Arslan-Haydar Ergülen-Nalân Tuntaş. 8 Ağustos Pazar: Mesut Yar-Ahmet Selçuk İlkan-Esat Korkmaz. 9 Ağustos Pazartesi: Cezmi Ersöz-Sadettin Demirayak-Şükrü Öksüz. 10 Ağustos Salı: Erdoğan Aydın-Esat Korkmaz-Cezmi Ersöz-Nihat Behram. 1 Ağustos Çarşamba: Ayşe Kulin-Ataol Behramoğlu- Nihat Behram. 12 Ağustos Perşembe: Ayşe Kulin-Tuğrul Keskin-Nihat Behram. 13 Ağustos Cuma: Tuluhan Tekelioğlu-Mustafa Veli-İbrahim Kiraz. 14 Ağustos Cumartesi: Yaşar Okuyan-Banu Avar-Arslan Bulut-Tülay Sarayköylü. 15 Ağustos Pazar: Nalân Tuntaş-Hidayet Karakuş-Hayri Kandemir.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2010, 14:12