banner339
banner313

166 kişiyi sandık yakalattı

Aydın Emniyet Müdürlüğü tarafından Mahalli İdareler Genel Seçimi sürecinde yapılan çalışmalar neticesinde aranan 166 şüpheli oy kullanırken yakalandı.

166 kişiyi sandık yakalattı
banner401
banner427

Edinilen bilgiye göre; dün yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, Adli makamlarca haklarında Yakalama Emri ve Hapsen Tazyik Kararı çıkarılarak, aranan şüphelilerin yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalarda; il merkezi ve ilçelerimizde kesinleşmiş hapis cezası bulunan 26 şüpheli, yakalama emri bulunan 58 şüpheli, Hapsen Tazyik Kararı bulunan 77 şüpheli ve kayıp olarak aranan 5 şahıs olmak üzere toplam 166 şüpheli yakalanarak, Adli makamlara sevk edildi. Yakalananlardan ifadesi alınan ve para cezasını ödeyen 82 şüpheli serbest bırakılırken, kesinleşmiş hapis cezasından dolayı 84 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine teslim edildi.
Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ayrıca Aydın"da aranıp başka yerde bulunanlardan, ikameti tespit edilenlerle ilgili olarak, diğer illerle yapılan yazışma neticesi haklarında yakalama emri bulunan 29 şüphelinin yakalanması sağlandı.
Seçim sürecinde yapılan çalışmalarla ilgili olarak Aydın İl Emniyet Müdürlüğü"nden yapılan açıklamada, “Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, ilimizdeki huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik her türlü suç ve şüpheliler ile mücadelemiz, hukukun üstünlüğü çerçevesinde ve saygıdeğer halkımızdan aldığımız destekle devam edecektir” denildi.
(MB-İK)

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2009, 17:55
banner218