Yemek yaparken sıklıkla kullandığımız ve işimiz bittiğinde kolaylık olsun diyerek bulaşık makinesine attığımız tahta kaşıklar tehlike saçıyor. Nesillerdir tahta kaşıkların çok daha sağlıklı olduğu söylense de günümüzde kullandığımız bulaşık makineleri bu gerçeği yalanlıyor. 

...

2

Uzmanlar bulaşık makinesine atılan tahta kaşıklarla ilgili uyarılarda bulundu. Asla makinede yıkanmaması gereken tahta kaşıkların çok tehlikeli olduğu öne sürülüyor. Peki tahta kaşıkları nasıl yıkamalıyız? Elde yıkamak yeterli olur mu? İşte tahta kaşıklarıyıkama yöntemleri...

...

3

SABUNLA YIKAYIN

Tahta kaşıklar mutlaka sabun ile yıkanmalıdır. Kaşıkları kullandıktan sonra üzerindeki kirlerin kurumasını beklemeden hemen su ve sabun ayrdımıyla temizlik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Tahta kaşıklarınızı asla bulaşık makinesinde yıkanma

...

4

YAĞ İLE BAKIM YAPIN

Tahta kaşıklarınızın soyulmaması ve pütür pütür olmaması için yağlar ile bakım yapın. Çünkü bölünen kaşıklar bakteri üretir ve sağlığınız açısından tehlikelidir. Tahta kaşıkları bitkisel yağ, zeytinyağı ya da keten tohumu yağı ile ovalayabilirsiniz.

...

Anne vahşeti! 6 yaşındaki kızını boş arsaya götürüp öldürdü Anne vahşeti! 6 yaşındaki kızını boş arsaya götürüp öldürdü

5

SİRKE İLE TEMİZLEYİN

Tahta kaşığınızın üzerinde fazla yemek kalıntısı görüyorsanız, iç güdüsel olarak onu bulaşık makinesine atmak isteyebilirsiniz. Fakat bu hamleye hiç gerek yok. Kaşıkların üzerindeki yemek kalıntılarını gidermek için su ve beyaz sirke dolu bir kaba ihtiyacınız var. B urada bir gece boyunca bekleyen kaşıklarınız ertesi gün tertemiz olacaktır.

...

6

LİMON VE KARBONAT KULLANIN

Koku gelen tahta kaşıklarınızı limon ve karbonat ile kurtarabilirsiniz. Yarıya bölünmüş limonun kesik tarafıyla ya da karbonat ile yüzeyini ovabilirsiniz. Ya da üzerlerine karbonatı serpebilir, limon tuzu dökebilir ve kaşığı biraz öylece bekletebilirsiniz. Sabunlu suyla yıkadığınızdan emin olduktan sonra kurutup kullanabilirsiniz.