• BIST 107.580
 • Altın 153,004
 • Dolar 3,7219
 • Euro 4,3756

  Tedbirler alınmalı

  23.12.2008 11:32
  Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan küreselleşme dalgasına karşı ekonomik tedbirlerin yanında kültürel alanda da tedbirler alınması gerektiğini söyledi.
  Tedbirler alınmalı
  Tedbirler alınmalı Tedbirler alınmalı Tedbirler alınmalı

  Küreselleşmenin olumsuz etkilerinden korunmak için sadece ekonomik tedbirlerin yeterli olmayacağını kültürel tedbirlerinde alınmasının şart olduğunu ifade eden AYTO Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan “Aydın"lı işadamı ve üreticiler kendi ürettikleri ürünler ile ayakta kalmayı başarmak zorundadırlar. Gelişmişlik sadece ekonomik veriler ile belirlenmez. Bunun en somut örneği Türkiye"nin en büyük ekonomi sıralamasında dünyada 17"nci olarak görülmesidir. Ama Türkiye gelişmişlikte 52"ncı sırada yer alıyor. Yani ekonomi büyüklüğümüzün verileri sağlam temellere dayanmıyor" dedi.
  Gelişmişlik kriterlerinin içerisinde ekonomi kadar değerli pek çok farklı kriterin olduğunun altını çizen AYTO Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan “ Bizimde ülkemizde sanat, kültür, eğitim ve ARGE faaliyetleri istenilen boyutta olmadığı için gelişmişlik sıralamasında istediğimiz noktalarda yer alamıyoruz. Her anlamda kendi öz değerlerimizi küreselleşmenin olumsuzluklarından korumalıyız. Bunun en somut örneği Aydın"da kurulan iki büyük alışveriş merkezine karşı hem Aydın halkı hem de Aydınlı iş adamı ve üreticiler hep beraber tedbirler almamız gerektiğidir” şeklinde konuştu. AYTO Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan kültürel ve sanatsal faaliyetlerle ilgili olarak Aydın yerelinde AYTO olarak özellikle restorasyon ve Trailles Antik kenti kazılarına maddi ve manevi destek vermeye devam ettiklerinin de atını çizerek Trailles Antik kenti kazıları ve kazı ekibini AYTO olarak Aydın halkı ile buluşturabilmenin gururunu yaşadıklarını vurguladı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim