• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Tedaş rencide ediyor

  10.11.2008 13:24
  Aydın-Denizli-Muğla illerini kapsayan elektrik dağıtım bölgesinin işletme haklarını alan AYDEM AŞ’nin, işletme haklarını almasının ardından başlattığı yeni uygulamalar vatandaşı canından bezdirdi. Ödemesi 1 gün geciken faturalar için dahi ve özellikle Paz
  Tedaş rencide ediyor
  Tedaş rencide ediyor Tedaş rencide ediyor Tedaş rencide ediyor

  Geçtiğimiz Mayıs ayından itibaren Aydın-Muğla ve Denizli illerinde elektrik dağıtım yetkisini elinde bulunduran AYDEM AŞ"nin yetkiyi alır almaz farklı uygulamaları yürürlüğe soktuğunu ifade eden vatandaşlar, yeterli duyuru yapılmadan uygulanan yeniliklerin zaman zaman kendilerini zor duruma düşürdüğünü iddia etti. En büyük sıkıntının elektrik kesinti ihbarnamelerinde yaşandığını belirten vatandaşlar, “10-15 gün gecikmiş ve meblağı çok olan faturalara ihbarname gönderilmeye başlanmasına alışmıştık. Ancak bu son yaşadıklarımıza anlamak ve bir anlam vermek çok zor. Son ödeme tarihinin 1 gün sonrası haftanın son işgünü olan faturamı hafta sonuna girilmiş olması nedeniyle ödeyemedim. Tam faturamı Pazartesi günü ödeyeyim derken, tüm özel ve resmi kurumların tatilde olduğu Pazar günü evime gönderilen kesinti ihbarnamesi görünce neye uğradığımı şaşırdım. Pazar günü ihbarname gönderileceğine, bir gün daha beklenemez miydi? Konu komşumuzun yanında sanki sürekli olarak borcunu ihmal eden ve bunu alışkanlık yapmış bir dolandırıcı gibi muamele görmek bizi üzüyor. Yetkililerin bu anlamsız uygulamaları yeniden gözden geçirmesini istiyoruz” dediler.
  Gecikmiş elektrik borçları için düzenlenen ihbarnamelerin belli bir düzen içerisinde hazırlandığını savunan AYDEM AŞ yetkilileri ise, “Biz yönetmeliklerde yer aldığı şekilde uygulamalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca Pazar günü ihbarname düzenlememiz ve Pazar günü vatandaşın evine ihbarname bırakmamız gibi bir durum söz konusu değildir. Servislerimiz Pazar günleri izinli oldukları için çalışmamaktadırlar” diyerek kendilerini savundular.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim