Türkiye’de Aydın emeklilik bekleyen milyonlarca vatandaş var. Özellikle EYT’yi kaçıranlar yeni erken emeklilik fırsatlarını ve TBMM’deki düzenlemeleri yakından takip ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz yıl genel seçimler öncesi emeklilik sisteminde büyük reform olacağına dair bir açıklama yapmıştı. Nihayet o emeklilik reformu gündeme geldi. Milyonlarca kişiye erken emeklilik fırsatı geliyor. Son dakika haberine göre 45 48 yaş arası erken emeklilik TBMM’de onaylandı. Peki Kimler erken emekli olacak? Kimler kapsama alındı?

Emeklilik sisteminde yapılacak büyük reform milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Erken emeklilik haberi bekleyen kişilere müjdeli duyuru TBMM tarafından yapıldığı nokta merakla beklenen düzenleme Nihayet hayata geçiyor. 45 48 yaş arası erken emeklilik fırsatı o kişileri kapsayacak. Ayrıca prim ve yaş indirimi de TBMM’de onaylandı. Peki Kimler emekli olacak? EYT’de prim eksiği olanlara erken emeklilik var mı? Yeni erken emeklilik fırsatları ile ilgili son dakika gelişmeleri haberimizde….

Şimdi de tamamen çelikten telefon ürettiler, dünyanın açık ara en sağlamı, peki ama fiyatı? Şimdi de tamamen çelikten telefon ürettiler, dünyanın açık ara en sağlamı, peki ama fiyatı?

PRİM EKSİĞİ OLANLARA ERKEN EMEKLİLİK GELİYOR

Uzun süreden beri beklenen film indirimi düzenlemesi ile ilgili yeni son dakika gelişmeleri var. Prim eksiği nedeniyle EYT’yi kaçıranlar için yeni erken emeklilik fırsatı yürürlüğe giriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan ve TBMM genel kuruluna sunulan bu yeni düzenleme sayesinde 1.2 milyon bağ-kurlu vatandaş erken emeklilik fırsatına sahip olacak.

PRİM İNDİRİMİ DÜZENLEMESİNİN DETAYLARI

Bağ-kurlulara prim indirimi düzenlemesinin detayları da belli oldu. Prim indirimi, küçük esnafı kapsayacak. SSK ve bağ-kur arasında prim eşitlemesi yapılacak, Böylelikle Bağ-Kurlulara 7200 günden emeklilik imkanı bulacak. Yani bağ-kurlu küçük esnaf için tam 1800 günlük prim indirimi var. Bağ-kur’lulara erken emeklilik ise 5 yıl olacak.

Yeni prim indirimi düzenlemesinin ne zaman hayata geçeceği de merak konusu olmuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yerel seçimden hemen sonra meclisin yeniden çalışmaya başlamasıyla birlikte prim indirimi gündeme gelecek. Böylelikle milyonlarca bağ kuruluya erken emeklilik fırsatı duyacak.