Bakan Tunç açıkladı: Sosyal medyada peygambere hakaret eden şahıs tutuklandı Bakan Tunç açıkladı: Sosyal medyada peygambere hakaret eden şahıs tutuklandı
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tatile gireceği tarih belli oldu. Öte yandan yakın zamanda ceza infaz düzenlemesi, denetimli serbestlik gibi maddeleri içeren 9. Yargı paketinin de yakında TBMM’ye taşınması bekleniyor. Peki, 2024 Meclis ne zaman tatile giriyor?

Memur maaş zammı, kira artışına yüzde 25 zam sınırı ve 9. Yargı Paketi gibi kritik konuları anlık olarak takip edenler Meclis'in kapanış tarihini sorguluyor.

MECLİS TATİLE GİRDİ Mİ 2024? Anayasa’nın 93’üncü, Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğü’nün 5’inci maddesine göre TBMM 1 Temmuz günü tatile girer. Ancak konuların görüşmeleri uzaması durumunda tatil tarihi ileri bir zamana ertelenebilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında şu ifadelere yer verdi: ''Meclis'imizin gündeminde adaletten ticarete, ekonomiden güvenliğe ve eğitime geniş bir yelpazede kanunlaşma sürecinde olan teklifler var. Gerek hayat pahalılığı ve fırsatçılık, gerekse son dönemde sıkça basında yer alan öğretmenlerimize yönelik şiddetle mücadelede yasal zeminin güçlendirilmesine ihtiyaç duyuyoruz.

AK Parti grubumuzun, Cumhur İttifakı'ndaki ortağımız MHP ile işbirliği ve eşgüdüm içinde bu konuları çok iyi takip etmesini bekliyorum. Meclis tatile girmeden yasal düzenlemeleri çıkarmamız gerekiyor.''