6'lı masanın en kritik toplantılarından biridün İYİ Parti'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. merkezinde gerçekleştirildi. 9 saat süren toplantının ardından yapılan ortak açıklamada, masadaki liderler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığını kabul etmediklerini duyurdu. 6'lı masa tarafından yapılan bu açıklama sonrası 3. dönem aday tartışmaları tekrardan gündeme geldi. 

Ayşe Ateş: Siyaset, bu alçak suikasttan pek uzak değil Ayşe Ateş: Siyaset, bu alçak suikasttan pek uzak değil

"HUKUKEN BİR TEREDDÜT YOK"

Konuya ilişkin gazetecilerin sorularını cevaplayan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı 6'lı masanın konusu olmadığını belirterek, anayasanın konusu olduğunu söyledi. Şentop, bu durumun daha önce de izah ettiklerini Erdoğan'ın adaylığında hukuken bir tereddüt olmadığını açıkladı.

AZERBAYCAN'IN İRAN BÜYÜKELÇİLİĞİNE SALDIRI

Azerbaycan'ın İran Büyükelçiliğine düzenlenen ve bir güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiğini, iki güvenlik görevlisinin de yaralandığını saldırıya ilişkin de açıklamalarda bulunan Şentop, "Faillerin bulunup cezalandırılmasının bir yükümlülük olduğunu düşünüyorum. Azerbaycan Meclis Başkanı'nı arayarak kendisinden bilgi aldım. İnşallah bu tür olaylar yaşanmaz" dedi.