On Numara sonuçları açıklandı! On Numara sonuç ekranı millipiyangoonline'da On Numara sonuçları açıklandı! On Numara sonuç ekranı millipiyangoonline'da
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bosna-Hersek Temsilciler Meclisi Başkanı Marinko Çavara'yı Beşiktaş'ta bulunan TBMM Çalışma Ofisi'nde kabul etti. Görüşmede Kurtulmuş ve Çavara Filistin-İsrail Savaşı, Rusya-Ukrayna Savaşı ve Balkan bölgesindeki gelişmeleri konuştu, karşılıklı işbirliği ve dostluk mesajları verildi.

"BALKANLARDA İŞ BİRLİĞİ YAPMAKTAN BAŞKA BİR ÇIKIŞ YOLU VE GELECEK YOKTUR"

Kardeşlik ve dostluk ilişkilerinin ve parlamentolar arası iş birliğinin artırılmasının karşılıklı bir sorumluluk olarak görüldüğünü belirten Kurtulmuş, "İki ülke arasında her alanda işbirliği artırılmalı, daha da artırmamız gerekir. En temel meselemiz bu kadar bölgesel ve küresel sorunun yaşandığı bu coğrafyada güven ve istikrarı sağlamaktır. Bizim Türkiye olarak biliyorsunuz özellikle Balkanlarda güven ve istikrarın sağlanması bir numaralı siyasi perspektifimizdir. Bunun için biz Türkiye olarak tüm Balkan ülkelerinin hepsine bu temel perspektifimizi sürekli anlatıyoruz. Balkanlarda iş birliği yapmaktan, dayanışma içerisinde hareket etmekten başka bir çıkış yolu ve gelecek yoktur. Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın da bölgeyi ve özellikle Balkanları, Karadeniz'i istikrarsızlaştırma potansiyeline sahip olduğunu görüyoruz. Bunun için başından itibaren Ukrayna-Rusya savaşının barışçıl ve iki tarafında kabul edeceği adil bir çözüme kavuşturulması gerektiği kanaatindeyim" dedi.