Türkiye Basketbol Federasyonu, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine inşa edilecek olan Basketbol Gelişim Merkezi’ni hazırladığı video ile tanıttı.

Son Dakika: Cüneyt Çakır'ın yeni görevi belli oldu! Yeni maaşı ortaya çıktı... Son Dakika: Cüneyt Çakır'ın yeni görevi belli oldu! Yeni maaşı ortaya çıktı...
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile birlikte Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine inşa edilecek olan Basketbol Gelişim Merkezi’nin arazisinde incelemelerde bulundu.

Bölgenin ve Avrupa’nın basketbol üssü olacak olacak diyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu arazi 68 dönüm ve inanıyorum ki sadece ülkemizin değil, dünyanın en prestijli basketbol tesislerinden birisi olacak. Bölgenin ve Avrupa’nın basketbol üssü olacak burası. Bu çalışmada bizlerle birlikte olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza, TOKİ idaresi ile Türkiye Basketbol Federasyonu ve ekibine de özellikle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türkoğlu: Basketbol için çok önemli bir tesis