• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054

  Tatlıses'e Haciz Şoku

  28.12.2007 15:44
  Tatlıses'in oteline ve 40 evine haciz koyuldu
  Tatlısese Haciz Şoku
  Tatlıses'e Haciz Şoku Tatlıses'e Haciz Şoku Tatlıses'e Haciz Şoku

  Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in "Kuşadası Oteli"ndeki mobilya işlerini yapmasına rağmen alacağını alamaması üzerine ünlü sanatçıyı mahkemeye veren Doğtaş Mobilya firması hakkını aramaya devam ediyor.

  Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in Kuşadası'nda yaptırdığı 4 yıldızlı otelinin bütün mobilya işlerini firma olarak kendilerinin yaptığını belirterek, "Bizler yaptığımız hizmet karşılığı tarafımıza verilen 5 adet çekin karşılığının ödenmemesi üzerine yasal hakkımızı aradık. Geçtiğimiz yıl açılan İbrahim Tatlıses ile davamız halen devam ediyor. Tatlıses'in Kuşadası'ndaki otelinin mobilya işinin tamamını Doğtaş Mobilya olarak biz yaptık. Ürünlerini de
  sorunsuz olarak zamanında teslim ettik. Bu konuda sorun yok. Zaten onun mahkemeye yaptığı itirazlar da reddedildi. Doğtaş'ın burada haklılığı ortaya çıktı. Bilirkişi raporları da bunu gösteriyor. Bizde hakkımız olan parayı bekliyoruz. Şu an kendisinin Kuşadası'ndaki oteli ile Bodrum'daki 40 tane villası haciz edilmiş durumda. Mahkeme süreci devam ediyor. Hukuka saygımız varsa bunun sonucunu beklemek zorundayız. Biz burada tabii ki çok üzüldük. Uzun zamandır alamadığımız bir para var. Ancak haklılığımız ortada. Haciz işlemi sürüyor. Şu anda satış süreci başladı. İcralık olan yerlerini devlet tarafından satılıp Doğtaş olarak paramızı tahsil etmiş olacağız" dedi.

  "3 MİLYON YTL'Yİ BULAN ALACAĞIMIZI TATLISES'TEN TAHSİL EDECEĞİZ"

  Baştan itibaren anlaşmadan yana olduklarını da belirten Davut Doğan, "Nitekim kendisinin verdiği çekler ödenmediği için olay buralara kadar taşındı. Bize zaman zaman böyle teklifler geldi. 'Gelin anlaşalım' dediler. Ancak her görüşmede anlaşılmaz tekliflerle gelindiği için herhangi bir anlaşma zemini bulamadık. Biz ilk olarak İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na karşılıksız çekten dolayı bir dava açtık. Ayrıca şirketimize ve kardeşlerimize hakaretten dolayı da bir hakaret davası açtık. Ayrıca haciz
  dolayısıyla da hem Bodrum'da, hem de Kuşadası İcra Dairesi'nde davalar açtık. Şu anda yargı süreci devam ediyor. Televizyondan bize yaptığı tehdit sebebiyle de ilgili yerlere müracaatta bulunmuştuk. RTÜK'te zaten kendisi hakkında yasal işlem yaptı. Böylece burada da haklılığımız ortaya çıktı. Yaklaşık 2 milyon YTL'ye yakın ana para alacağımız var. Bu para faiziyle birlikte 3 milyon YTL'ye kadar ulaştı. Biz hakkımız olan parayı istiyoruz" dedi.

  İbrahim Tatlıses'in bu işini yapmaktan dolayı pişman olup olmadığı konusunda da açıklamalarda bulunan Davut Doğan, "Biz ticaret yapıyoruz. Sonuçta İbrahim Tatlıses Türkiye'nin kabul ettiği bir sanatçıydı. Biz de onun için kendisi ile böyle bir anlaşma yaptık. Bugün öyle bir şey olsa iyi düşünmek gerekir. Biz onun sanatçılığına güvenerek bu işe girdik" dedi.

  İHA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim