9 günlük Kurban Bayramı tatilinin bitimine 1 gün kala tatilciler dönüş yoluna çıktı. Birçok il çıkışında ve kilit kavşaklarda yoğunluk oluştu. Ulaşımda 43 ilin geçiş noktasında yer alan ve ’kilit kavşak’ olarak adlandırılan Kırıkkale’de, uzun araç kuyruğu kameralara yansıdı. Muğla- Antalya kara yolunda da yaklaşık 5 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. İlerleyen saatlerde trafik yoğunluğunun artması bekleniyor. Öte yandan İçişleri Bakanlığı, trafikte oluşan yoğunluk nedeniyle sürücüleri ve yolcuları uyardı. Bakanlık gönderdiği SMS ile emniyet kemeri kullanımına dikkat çekerken, yasal hız sınırına da uyulmasını istedi.

9 günlük Kurban Bayramı tatiline çıkanların bir kısmı, tatilinin bitmesine 1 gün kala dönüş yoluna geçti. Dönüş yolculuğu nedeniyle 43 ilin geçiş noktasında yer alan ve ’kilit kavşak’ olarak adlandırılan Kırıkkale’de trafik yoğunluğu yaşandı. Kentte, öğle saatlerinden itibaren başlayan yoğunluk, akşam saatlerinde arttı.

HASARLI KAZALAR MEYDANA GELDİ

Özellikle Kırıkkale- Ankara karayolunda kilometrelerce araç kuyruğu oluşurken, yer yer hasarlı kazalar da meydana geldi. Polis ekipleri, ulaşımın aksamaması için kavşakları dönüşlere kapatarak trafiği hızlandırdı. Kentte, trafik yoğunluğunun yarın artarak devam etmesi bekleniyor.