• BIST 108.434
 • Altın 151,237
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278

  Tarkan'la benziyor muyuz

  19.06.2009 21:45
  Tarkan'ın ilk keşfi Emir, fiziksel benzerliğinin yanısıra sesiyle de Tarkan'ı andırıyor.
  Tarkanla benziyor muyuz
  Tarkan'la benziyor muyuz Tarkan'la benziyor muyuz Tarkan'la benziyor muyuz

  Tarkan'ın firmasından ve onun şarkısıyla çıkan genç şarkıcı, 'benzerlik' muhabbetinden sıkılmış ama yine de tedbiri elden bırakmıyor: Bu kadar yakışıklı ve başarılı birine benzemek bence övünülecek bir şey
  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Emir'in albüm dışındaki ikinci büyük arzusu psikoloji mastırı yapmak. İnsan psikolojisi ile hayli ilgili olan 28 yaşındaki şarkıcı, daha önce 'yapabilir miyim acaba?' diye düşündüğü pek çok işi denemiş. Savaş Ay ile 'A Takımı'nda çalışmış, Haldun Dormen Tiyatrosu'nda reji asistanlığı yapmış, PR işine bulaşmış, hatta aylık bir derginin röportörü bile olmuş. "Ben çalışmak istediğim yeri kafamda belirlerim, sonra mutlaka bir bağlantı bulurum. Hep öyle olmuştur" diyen Emir, hayranı olduğu Tarkan'la da aranjör Ozan Çolakoğlu vasıtasıyla tanışmış. Kafasına koyduğu her işi gerçekleştirmesini kurduğu iyi iletişime bağlayan Emir, sıcakkanlılığı, samimi tavırları ve strateji planları ile Tarkan'ı aratmıyor!

  BEKLENTİLERİ VARDI
  Çeşitli işlerden sonra albüm çıkarmışsınız. En son ne iş yapıyordunuz?
  Şehrazat Hanım ile Yıldız Kaplan'ın prodüksiyonunda çalıştım. Demet Akalın, Yıldız Tilbe gibi isimlerin menajeri Haluk Şentürk ile organizasyonlar yapıyordum. Onlarla konserlere gittiğimiz zaman kızlar benimle fotoğraf çektiriyorlardı. O zaman herkes benden bir beklenti içine girdi. Bu işin bu kadar içinde olunca gelen fırsatları değerlendirmek istedim.

  Bir şekilde ünlü olacaksınız yani...
  Evet, hiç kaçarım yoktu daha önce bana oyunculuk teklifleri de geldi. Çevremdeki sanatçılar hep bir şey yapmamı isteyip beni gaza getiriyordu.

  Sesinizi çok mu beğeniyorlardı?
  Sesim güzeldir ama daha sesimi duymadan bana şarkı vermeyi teklif edenler oldu. Belki bir şey gördüler bende.

  Sonra sesinizle ilgili bir şey yaptınız mı?
  Lise yıllarında diksiyon dersi almıştım. Sonradan şan dersleri de aldım. Vokal süpervizörüm de Ümit Sayın oldu.

  Tarkan'la nasıl tanıştınız?
  Biz Haluk Şentürk ile albüme başlamıştık. Benim menajerim oldu. Aranjör ararken Ozan Çolakoğlu ile biraraya geldi. İki şarkı için başladık ama sonra Ozan tüm albümün müzik direktörü oldu. Ozan aynı zamanda Tarkan'ın da aranjörü. Bizi o tanıştırdı.

  Çok mu seviyorsunuz Tarkan'ı?
  Tabii ki. Onu sevmeyen yoktur zaten. Bizim kuşak için çok iyi bir örnek. Çok büyük başarılara imza atmış.

  Nerede tanıştınız?
  Ozan'ın stüdyosunda. Kendisinden destek istedim ve anladım ki benim için bir şeyler yapacak. Hiç umursamaz davranmadı. O da onu ne kadar sevdiğimi, takdir ettiğimi gördü. İki üç gün sonra şarkı tamamdı. Çok heyecanlandım.

  Tarkan size iki günde şarkı mı getirdi?
  Evet, inanamadım. 'İnşallah bu büyü bozulmaz' dedim.

  Tarkan ile benzediğinizi düşünüyor musunuz?
  Ara ara belki ama yan yana gelince aslında benzemiyoruz. Ayrıca bu kadar yakışıklı ve başarılı birine benzemek de bence övünülecek bir şey. Gözlerimiz benziyor belki ama onun gözleri de çok güzel. Ayrıca Tarkan zaten bir tane. Bundan sonra da o kadar büyük bir starımız olacak mı olmayacak mı belli değil.

  STAR OLMAK İSTERİM
  Siz star olmak istiyor musunuz?
  Evet ama 'ben Tarkan olmak istiyorum' demiyorum. Yoksa tabii ki star olmak için yola çıktım. Hatta şimdiden ikinci albümümün hazırlıklarına başladım.

  Hiç Tarkan ile aynanın karşısına geçip 'gerçekten benziyor muyuz acaba' diye baktınız mı?
  Evet, baktık. Ama Tarkan da birebir bir benzerlik olduğunu düşünmüyor.

  'Ben Sen Olamam' şarkısını Tarkan yazmış. Belli ki şarkıyı o okutmuş. Hatta vokalleri de o yapmış... Tarkan kokuyor evet, ama Tarkan şarkısı da böyle okunur zaten. Herkes okuyamaz, güzel okuduğumu düşünüyor, kendimle gurur duyuyorum. Bu şarkının hakkı böyle verilirdi.

  HAYATIMDA LUNAPARKA BİLE GİTMEDİM, KORKARIM!
  Hayal kurmayı çok seviyorum ama hayallerle yaşamıyorum. Ayaklarım yere sağlam basıyor.

  Ben sevilme delisiyim. Ne kadar çok insana ulaşabilirsem, o kadar çok mutlu olurum. Sevgi görünce şımarmıyorum çünkü alıştım, belki ondandır...

  Hep farklı bir çocuktum yine farklı bir yerim olsun insanların gözünde. Etliye sütlüye bulaşmadan, kimseyle dalaşmadan işimi yapayım istiyorum.

  İnsanlarla konuşarak, kafanızı kullanarak yaptıramayacağınız hiçbir şey yok. Her türlü sıkıntımı iletişim kurarak çözdüm. Şimdi daha fazla insanla iletişim kuracağım için mutluyum.

  Çok mantıklı bir çocuğum. Duygusalım ama hangisini nerede kullanmam gerekiyorsa öyle kullanıyorum.

  Spor yapıyorum ama sadece vücut çalışıyorum. Ekstrem sporlardan çok korkarım. Hayatım boyunca lunaparka bile gitmedim. Asansöre de binemem. Hiç gerek yok öyle tehlikeli şeylere... Uçaktan da korkuyorum ama mecburen biniyorum.

  Hayatımda en cesur olduğum şey albüm yapmak, bir de aşk!

  Aşk konusunda da körü körüneyim. Aşk için mücadele etmeyi seviyorum. Kolay aşkları sevmiyorum. Benim peşimden koşsunlar istemem. Ben mücadele edeyim. Aşkta da takıntılıyım. Ayrıntılarda boğuşuyorum.

  Tarkan beni beste yapmam konusunda da çok destekliyor.

  İkna kabiliyetim çok fazladır. İnsanları bir şekilde ikna ediyorum. Ozan Çolakoğlu 'iki şarkı' dedi, albümün direktörü oldu. Tarkan tek bir şarkı verecekti ama sonra albümün yapımcısı oldu

  DOĞAYI SEVİYORUM YERE ÇÖP ATMIYORUM...
  Bu kadar benzerliğin üzerine klibinizde de Tarkan olunca, varlığının sizi ezeceğinden ya da gölgede bırakacağından korkmadınız mı?
  Tarkan'la mı yarışacağım! Bu çok komik olmaz mı... İnsan haddini, yerini, neler yapabileceğini bilecek. Tarkan benim her anlamda büyüğüm, desteğim. Birçok insan yarıştı onunla, ne oldu? Artık yarışma ve bulaşma psikolojisini de bıraktılar. Tarkan' ı dinler ya da dinlemezsin ama saygı duymak zorundasın. Ya kıskanıyorlar ya da başka sebepleri var ama eğer biriyle yarışacaklarsa kendi aralarında yarışsınlar.

  Doğayı ve çevreyi seviyor musunuz?
  Seviyorum (gülüyor) ama ben doğayı korumak konusunda Tarkan gibi büyük bir sorumluluk alamam. Zaten henüz kitleleri etkileyecek bir durumum da yok....

  Peki siz doğayı korumak için ne yapıyorsunuz?
  Yere çöp atmıyorum. Bir gün inşallah ben de Orhan Gencebay ile klip çekerim. (gülüyor

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim