• BIST 109.330
 • Altın 156,222
 • Dolar 3,8688
 • Euro 4,5564

  Tariş'ten 5 Milyon TL

  21.01.2009 17:14
  Sökeli üretici günlerdir TARİŞ’ten yapılacak ödemeyi beklerken; TARİŞ ödeme yapmaya başladı.
  Tarişten 5 Milyon TL
  Tariş'ten 5 Milyon TL Tariş'ten 5 Milyon TL Tariş'ten 5 Milyon TL

  Yapılan ödemeler sonunda Söke ekonomisine yaklaşık 5 milyon TL nakit girişi sağlanmış olacak, üretici biraz olsun rahat bir nefes alacak.
  TARİŞ Söke 131 No."lu Pamuk Tarım Satış kooperatifi tarafından başlayan ödemeler nedeniyle, üreticiler adeta Söke TARİŞ tesislerine akın etti. Söke TARİŞ Müdürü Mehmet Karayel, TARİŞ Pamuk Kooperatifi"nin Sökeli pamuk üreticisine kalan borcunun yüzde 50"lik kısmının hesaplarına geçtiğini ve üreticilere ödemelerin başlatıldığını duyurdu. Söke"nin ekonomik sıkıntılarını biliyor ve yakından yaşıyoruz diyen Söke TARİŞ Müdürü Mehmet Karayel; “Üreticilerimiz borç yükü altında, üreticilerimiz zor koşullar altında mücadele veriyor. Yaprak kıpırdamadığı bir dönemde TARİŞ tarafından ödenen paraların Söke piyasası tarafından beklendiğini biliyor ve piyasaya biraz olsun hareket sağlayacağını umut ediyoruz. Söke"ye para geldikçe üreticilere alacaklarına istinaden ödemeler peyderpey devam edecek” dedi. TARİŞ Müdürü Mehmet Karayel, ayrıca ödemelerin yapılması konusunda destek ve yardımda bulunan bankalara teşekkür etti.
  Ödemelerin 18 Ekim"den sonra alınan tüm pamuklarda 25 Kuruş/Kg, başlangıçtan itibaren 30 Eylül"e kadar alınan tüm pamuklarda ise randıman farkları hariç kalan meblağların ödenmesi şeklinde gerçekleştiği öğrenildi.
  TARİŞ Söke 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Sert yaptığı açıklamada; “Üreticilerimiz ödemeleri uzun zamandan bu yana bekliyor. Bizlerde çiftçiyiz ve çekilen sıkıntıyı üreticilerimiz kadar yaşıyoruz. Söke Pamuk Kooperatifi olarak 5 milyon TL civarında ödeme yapılacak. Üreticilerimize ve Söke"ye hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim