• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Tariş'te iş bırakma eylemi

  29.04.2009 18:20
  Söke TARİŞ’te maaşlarını alamayan işçiler bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.
  Tarişte iş bırakma eylemi
  Tariş'te iş bırakma eylemi Tariş'te iş bırakma eylemi Tariş'te iş bırakma eylemi


  Daha önce işten ayrılan, sezonluk çalışıp iş bıraktırılan işçilere de maaş ödemelerinin yapılmadığı belirtilen Söke TARİŞ"te çalışan 150 civarındaki işçiler de 4 aydır maaş alamadıklarını iddia ediyor. Kredi, kredi kartı borçları içinde kaldıklarını belirten işçiler, ev kirası, fatura ve çocuklarının okul masraflarını karşılayamaz durma geldiklerini ileri sürüyor. Söke TARİŞ çalışanları özellikle İzmir"de bulunan TARİŞ Birlik yöneticilerinin seslerini duymasını istiyor.
  Söke TARİŞ"te bir günlük iş bırakma eylemi sabah saatlerinde başlarken; işçiler Söke TARİŞ tesisleri kapısında kitlesel bir basın açıklaması yaptı. İşçi Temsilcileri Türkiye Kooperatif ve Büro İşçileri Sendikası (Koop-İş) İzmir Bölge Başkanı Mehmet Karaaslanoğlu ve Türkiye Tekstil Örme ve Giyim Sendikası (Teksif) Söke Şube Başkanı Mustafa Öztemel"de eyleme destek verdi.
  Söke TARİŞ İşçilerinin iş bırakma eyleminde Koop-İş ve Teksif adına açıklama yapan Koop-İş İzmir Bölge Başkanı Mehmet Karaaslanoğlu; “Yıllardır uygulanan yanlış tarım politikaları ve ayrıca bu günde dünyanın yaşamış olduğu ekonomik kriz nedeniyle üreticiler ve üreticilere hizmet veren tarım kuruluşları zor bir dönem geçirmektedirler. Bu zor dönemin sonucu olarak bugün TARİŞ"te çalışan arkadaşlarımız Şubat ayından beri maaşlarını alamamaktadır. Kredi borcu olanlar kredi kartı borcu olanlar, ev kirasını ödeyemeyenler ve çocuklarını okutanlarda çocuklarına harçlık veremez durma gelmişlerdir. Bütün bu olumsuzluklara rağmen 4 aydır maaş alamayan TARİŞ çalışanları işini aksatmamış, elinden gelen tüm fedakarlığı göstermişlerdir. Gerektiğinde ücretsiz izine çıkmışlardır. Bunun sebebi işyerlerine saygıları ve bağlılıklarıdır. TARİŞ"in ekmek kapıları olduğunu bilirler” dedi.
  Bugün TARİŞ çalışanlarının dayanacak güçlerinin kalmadığını belirten yapan Koop-İş İzmir Bölge Başkanı Mehmet Karaaslanoğlu; “işçilerimiz sıkıntılarını duyurmak için 4857 sayılı yasanın 34. maddesi uyarınca bir gün iş görme borcunu yerine getirmeyecektir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim