Söke Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı İsmail Özer, 2023-2024 pamuk alım fiyatlarını duyurdu. Özer’in açıkladığı fiyat tüm çiftçilerde hayal kırıklığı yaratırken 
Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri’de açıklanan fiyatın ucuz olduğunu belirtti. 

MEB’den özel okullara ‘etkinlik’ uyarısı geldi MEB’den özel okullara ‘etkinlik’ uyarısı geldi

Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, Tariş Söke 131 Nolu Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi tarafından açıklanan 49 x randıman şeklindeki pamuk fiyatının üreticiyi kurtaracak bir fiyat olmadığını söyledi.
Tariş'in açıkladığı bu fiyatla 40 randıman pamuğun fiyatının 19.60 TL, 42 randıman pamuğun fiyatının da 20.58'ye tekabül ettiğini belirten Mustafa Tanyeri pamuk fiyatının en az 24 TL olması gerektiğini ifade etti.
"Maliyetlerimizin en az 4 TL altında"
Pamuk fiyatının olmasına 24 TL ve 25 TL arasında ısrar etmelerinin nedenini ise 1 kilogram pamuğun üretim maliyetlerinin 24.76 TL olmasından kaynaklandığını söyleyen Mustafa Tanyeri "Tariş'in açıklayacağı fiyatı hepimiz büyük bir merakla bekliyorduk  Tariş beklentimizin çok üstünde bir fiyat açıklamadı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine borsaya bakarak 49 TL çarpı randıman olarak 2023 yılı pamuk alım fiyatını açıkladı. Bunun anlamı şu 40 randıman pamuğun kütlü fiyatı 19.60 TL, 42 randıman kütlü pamuğun fiyatı da 20.58'dir. Bizim maliyetlerimizin en az 4 TL altında bir fiyattır." sözlerini kaydetti.