• BIST 109.330
 • Altın 156,222
 • Dolar 3,8688
 • Euro 4,5564

  Tarım Müdürlüğü'nden uyarı

  26.01.2009 14:01
  Didim İlçe Tarım Müdürlüğü’nden yapılan açıklama ile “Türkiye’de Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi” kapsamında 26 Ocak -6 Şubat tarihlerinde Didim’de ilaçlama yapılacağı hatırlatılarak, vatandaşların olası olumsuzluklara karşı dikkatli olması istendi.
  Tarım Müdürlüğünden uyarı
  Tarım Müdürlüğü'nden uyarı Tarım Müdürlüğü'nden uyarı Tarım Müdürlüğü'nden uyarı

  Konuyla ilgili olarak Didim İlçe Tarım Müdürlüğü"nden yapılan yazılı açıklamada; “İlçemiz sınırları dahil olmak üzere çeşitli il ve ilçelerde yaban hayatı ağız yolu ile aşılanacaktır. Aşılama helikopter ve uçaklar ile yabani hayvanların dolaşabilecekleri alanlara havadan aşı yemi atılması yöntemiyle yapılacaktır. Aşılamanın hava şartlarına göre değişme ihtimali olmakla birlikte 26 Ocak–06 Şubat 2009 tarihleri arasında yapılması planlanmıştır.
  Yaban hayatın yaşadıkları yerlere atılacak olan köfte şeklindeki aşı yemlerinin kokusu ve lezzeti ile çok uzak mesafelerden bile tilkileri kendilerine çekecek vaziyette hazırlanmıştır. Yemlerin dış kısmı köfte şeklinde ve içerisinde aşı kapsülleri bulunmaktadır. Bu aşı tilkilerin ağız yoluyla vücutlarına girmekte ve tilkileri kuduza karşı korumaktadır. Aşı yemi bulunursa dokunulmamalıdır. Dokunulduğu takdirde yemlerin kokusu değişir ve tilkiler bu yemleri yemezler. Eğer aşı yemleri ortalık yerlerde ise ona dokunmadan ayağımızla tilkilerin bulunabileceği yerlere uzaklaştırmalıyız. Özellikle çocuklarımızı aşı yemlerine dokunmamaları konusunda uyarmalıyız. Herhangi bir aksilik durumunda Sağlık Ocaklarına Başvurmalıyız. Bu konuda detaylı bilgi almak isteyenlerin İlçe Tarım Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim