• BIST 90.787
 • Altın 254,429
 • Dolar 5,8790
 • Euro 6,5887

  Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Aydın'a geliyor: Gündemdeki konular ve Aydın'ın tarım dosyası kendisine iletilecek

  13.09.2018 14:29
  16 Eylül Pazar günü Aydın’a gelecek olan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin ziyareti öncesi Aydın İlinin tarım sorunları ve çözüm önerileri konusunda rapor hazırlayan Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, hazırlanan raporu Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye iletecek.
  Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Aydın'a geliyor: Gündemdeki konular ve Aydın'ın tarım dosyası kendisine iletilecek
  Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Aydın'a geliyor: Gündemdeki konular ve Aydın'ın tarım dosyası kendisine iletilecek Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Aydın'a geliyor: Gündemdeki konular ve Aydın'ın tarım dosyası kendisine iletilecek Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Aydın'a geliyor: Gündemdeki konular ve Aydın'ın tarım dosyası kendisine iletilecek

  JEOTERMAL’DEN MENDERES KİRLİĞİĞİNE KADAR SORUNLAR DOSYA İÇERSİNDE

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından düzenlenen ve Aydın’ın ev sahipliğinde yapılacak Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla gerçekleşecek toplantının önemine dikkat çeken Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu “Tarım ve Orman Bakanının Aydın’a geleceğini öğrenmemizin ardından Aydın’daki Ziraat Odaları başkanları ile bir araya geldik ve sorunlarımızı  bir dosya halinde Tarım İl Müdürlüğüne, DSİ bölge müdürlüğüne, Birlik merkezimize ve Aydın Valiliğine sunduk bunun yanında bölgemizde İzmir, Manisa, Denizli, Muğla, Burdur oda başkanları ve meclis başkanları da  Aydın’a gelecekler, kendi illeri ile ilgili sorunları iletecek. Aydın için hazırladığımız dosyada Menderes kirliliğinden, jeotermal ile ilgili sıkıntılar başta olmak üzere sorunlarımız yer almakta, Birlik başkanımız Şemsi Bayraktar da sorunlarımızı yakından takip ediyor. Aydın’da kayıtlı 130 bin çiftçi adına hareket ediyoruz” dedi.

  İNCİR, TARSİM KAPSAMINA ALINSIN

  İncir meyvesinin bölgemize has özel bir meyve olduğunu ve başka yerlerde yetişmediğini belirten Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon ve Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu “Bu yıl iklim şartlarından dolayı incirimiz zarar gördü yıllardır söylüyoruz İncir gibi önemli bir tarım ürünümüz Tarsim kapsamına alınsın,  bu talebimizi yeniden dile getireceğiz, Sayın Bakanımıza şimdiden teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim