• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Tarık'ı Kadir'le aldattım

  25.04.2009 02:45
  Başarılı oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu tambir aşk kadını... Aşkı, hayatın en güzel duygusu olarak nitelendiren Bozoğlu HT Magazin'e konuştu
  Tarıkı Kadirle aldattım
  Tarık'ı Kadir'le aldattım Tarık'ı Kadir'le aldattım Tarık'ı Kadir'le aldattım

  Deli Deli Olma filminde Tarık Akan ile kamera karşısına geçerek çocukluk hayallerini gerçeğe dönüştüren genç oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu, deli dolu halleri, samimi tavırları ve yeteneğiyle
  son günlerin dikkat çeken isimlerinden... Şimdiye dek rol aldığı tüm projelerde kendisini fazlasıyla kanıtlayan Yeşim Ceren Bozoğlu, projelerini, özel hayatını ve oyunculuğa bakış açısını HT Magazin ile paylaştı.

  Bozoğlu"nun en çarpıcı sözleri ise aşka dair söyledikleriydi.

  "Deli Deli Olma" filminde çocukluk aşkınız Tarık Akan ile oynuyorsunuz. Nasıl bir duygu bu?

  Nutkum tutuldu tabii. Çocukken Tarık Akan, Kadir İnanır, Göksel Arsoy arasında gidip geldim. Tarık Akan ilk aşkımdı. Tarık Akan"ın rol arkadaşı hangi aktris olursa onu kıskanıp ağlıyormuşum.

  “Gitsin o kadın” diyerek tepini yormuşum. 9 yaşıma doğru Tarık Akan"ı Kadir İnanır ile aldattım ve Selvi Boylum Al Yazmalım filmiyle Kadir İnanır"a aşık oldum. Göksel Arsoy ise biraz daha büyünce hayatıma
  girdi. Günümüzde pek çok şöhretli isim var ama hala Tarık Akan, Kadir İnanır, Türkan Şoray, Müjde Ar ve Sezen Aksu başka bir ışık bence…

  Filmlerdeki karakterlere bile bu kadar çok aşık olan biri olarak size "aşk kadını" diyebilirmiyiz?

  Evet aşk kadınıyım. Aşk olmadıktan sonra hayatın hiçbir anlamı yok.

  Aşkı nasıl tanımlarsınız?

  Sezen Aksu"nun şarkıları gibi. Aşkı yaşamadığımyerden ilişki kuramıyorum. Benim varoluşumaşk üzerine.

  Sezen Aksu"nun oyuncu versiyonu gibisiniz sanki?

  Bilmem, ama çocuk saflığında yaşadığımo heyecanlar hayatımın her döneminde oldu. Hep yürekten aşık oldum. Şu kadar söyleyeyim; 5 yaşındayken yürekten aşkımdı.

  Deli Deli Olma, Kirpi, İki Genç Kız, Polis, The İmam, Meleğin Düşüşü gibi birbirinden önemli sinema filmlerinde yer aldınız. Ama pek ön plana çıkmadınız. Bu bilinçli bir tercih miydi?

  Yaptığın işin kendi adından büyük olması gerektiğini düşünüyorum. Bir Dokuz Eylül Üniversiteli olarak, uzun yıllar hem tiyatroda, hem sinemada hem de dizilerde oynadım. Ama kendi ismimi öne çıkartacak her yerde bir adım geride durmayı tercih ettim. “Peki ne oldu da değişti bu” derseniz, ruhsal olarak hepimizin hayatında kırılma anı vardır. Özel hayatımda böyle bir kırılma anı yaşadımve 60 seneye yayılmış olan planlarımı hızlandırmam gerektiğini düşündüm.

  Son dönemde 26 kilo verdiniz ve sizden bahsedilirken oyunculuğunuzun yanına güzelliğiniz de eklendi. Kendinizi güzel buluyormusunuz?

  Ben kilolarımla da güzel bir kadın olduğumu düşünüyordum. Yapımgereği "önce karşı taraf" diyen "sahici" bir aile nezaketiyle büyütüldüğüm için kendi özelliklerimin altını çizme gereği
  duymam. Hatta çoğu zaman bunu kapatıp zeka, oyunculuk gücü, insaniyet gibi başka kişisel değerlerimle varolmaya çalıştım hep.

  Peki güzellik oyunculukta bir avantaj değilmi?

  Güzellik tam aksine dezavantaj. Çünkü benim anladığım anlamda oyunculuk, her türlü karaktere girip çıkabilecek hamura sahip olmayı gerektiriyor. O anlamda da herhangi bir
  fiziksel veya ruhsal özelliğin çok olması sizi uğraştıracak daha fazla iş çıkarması demek.

  Güzel kadının inandırıcılığı oyunculukta daha mı düşük oluyor?

  Tabii ki, tamda bu yüzden ortalama bir yüz, ortalama bir enerjiye sahipseniz işiniz her zaman daha kolay. Güzel bir kadın olduğunuzda tiyatroda yaşlı ve çirkin bir kadını
  oynama ihtimaliniz daha düşük.

  En çok nasıl bir karakteri oynamak istiyorsunuz?

  Ben rol için 95 kilo da oldum55 kilo da. "Balat Nina"sı da oldum Grey"s Anatomy"nin Türk versiyonunda "gestapo" gibi bir kadın da oldum. Son dönemde Yeşilçam tadında, samimi bir aşk
  hikayesi oynamayı istiyorum.

  Asla oynamamdediğiniz sahneler varmı?

  Siyasi, politik, cinsellik içeren sahneleri olan projelerde, yönetmenin hikaye anlatmaya hizmet ettiğine inanıyorsam oynamaktan çekinmem.

  Kilolu iken yapımcıların dikkatini bu kadar çekmiyor muydunuz?

  Sağolsunlar, Türkiye"nin en iyi kadın oyuncularından biri olduğumu söylüyorlar. Ancak 90 kilo iken oynayacağımrol ile 60 kilo iken oynayacağım rol çok farklı oluyor. Parayı tiyatro
  ya da sinemadan kazanamıyoruz. TV"den kazanıyoruz. Televizyonda da kazandığınız para kilo ile ters orantılıdır. Zayıfladıkça kazandığınız para artıyor. Ama tabii ki her yapımiçin bunu söyleyemeyiz.
  Dünya sinemasında da böyle. Natalie Portman"lar, Scarlet Johanson"lar hep genç ve güzel kadını oynuyorlar. Ama aslolan, iyi oyunculukla iyi hikaye anlatmaktır.

  Küçükken çirkin ördek yavrusu gibiydim

  Siz aslında çok komik birisiniz. Bu durum çocukLuktan beri süregelen bir hal midir?

  Çocukluğum biraz çirkin ördek yavrusu şeklinde geçti. Dudaklarım çok kalındı. Bunu kompleks haline getirmiştim. Bu yüzdende içine kapanık bir çocuktum. Mahalleden bir çocuğa aşık oldum.
  Dikkatini çekmek için de komiklikler yapıyordum. Sanatçı taklitleriyle başladım ve işe yaradı. Benim bütün alameti farikam şudur, espri yaparken karşımdakinin zayıflığı üzerinden komedi ummam.

  1 Mayıs"ta tekrar vizyona girecek olan "Devrim Arabaları" filminin baş kahramanlarından biri gerçekte sizin dedeniz Emin Bozoğlu. Cemal Gürsel"in isteği üzerine Türkiye"nin ilk yerli otomobilini yapan mühendis ekibinin başı. Film ekibi bile bu durumu sanırım bilmiyordu. Neden gizlediniz?

  Özellikle gizlemek için bir çabam olmadı. Dedeme göre bilgisiyle, görgüsüyle, para puluyla övünmek çok ayıptı. Bu da onun hikayesi olunca sanırım olaya dedem gibi baktım.

  H2

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim