• BIST 107.726
 • Altın 152,715
 • Dolar 3,7154
 • Euro 4,3697

  Tam anlamıyla kepazelik

  29.05.2008 14:00
  3 haftadır zararlı su içirmiş!
  Tam anlamıyla kepazelik
  Tam anlamıyla kepazelik Tam anlamıyla kepazelik Tam anlamıyla kepazelik

  3 haftadır zararlı su içirmiş!

  Ankara Belediye Başkanı Gökçek"in, Kızılırmak"tan getirilen suyu, 21 gündür duyurmadan halka verdiği ortaya çıktı. Çankaya Belediye Başkanı patladı: "Yapılan en hafif tabirle kepazelik"

  Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek"in, Kızılırmak"tan getirilen suyu, 21 gündür duyurmadan halka verdiği ortaya çıktı.

  Gökçek, “Ankaralılar, 21 gündür Kızılırmak"ın suyunu içiyor, hiç kimse hastalanmadı” dedi.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediyede düzenlediği basın toplantısında, Kesikköprü"den gelen Kızılırmak suyunun 21 gündür halka verildiğini açıkladı. Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Kimse de bunun farkına varmadı” dedi.  ÖNCEDEN HABER VERMEDİM, ÇÜNKÜ...

  Bu durumu önceden duyurmaları halinde, bazı sivil toplum örgütleri ve bazı siyasi partilerin toplantılar düzenleyerek, ishal vakaları görüldüğü yönünde açıklamalarda bulunacağını öne süren Gökçek, “Bunu bozduğum için çok mutluyum. Hepimize afiyet olsun” dedi.

  HALKTAN ÖZÜR DİLİYORUM

  Belediye Başkanı Gökçek, “Ankaralılara hayırlı olsun. Böyle bir yola başvurduğum için halktan özür diliyorum” diye konuştu.

  KİRLİ SUYU VERMEK İÇİN HAİN OLMAK LAZIM

  Kendisinin de 21 gündür Kızılırmak suyunu içtiğini beliran Gökçek, “Bir belediye başkanının vatandaşa sağlıksız suyu vermesi için hain olması lazım” dedi.

  BİR BAŞHEKİMİ ARADIM, İSHAL VAKALARI NORMAL

  Gökçek, Kesikköprü"den verilen suyun çeşitli noktalardan alınan analizlerinin yapıldığını ve herhangi bir sağlık sorunu yaratacak bir bulguya rastlanmadığını kaydetti.

  Bu sabah Ankara"nın en büyük hastanelerinden birinin başhekimini arayarak ishal vakalarında geçen yıla oranla artış olup olmadığına ilişkin bilgi istediğini bildiren Gökçek, en ufak bir artış yaşanmadığını öğrendiklerini söyledi.

  HARMANLADIK, LEZZETİNDE FARK YOK

  Kesikköprü"den verilen suyun sülfat oranının, hiçbir zaman sağlığı tehdit eder oranda olmadığını savunan Gökçek, “Bu oran hiçbir zaman 250"yi geçmez. Suyu da harmanlayarak verdiğimiz için sülfat oranı çok aşağıda kalır. Lezzetinde de bir fark ortaya çıkmaz” diye konuştu.

  Vatandaşların sebze ve meyveleri çok iyi yıkamasını, gerekirse sirkeli sudan yararlanmasını rica ettiğini belirten Gökçek, bu durumun ishal vakalarını önlemede yarar sağlayacağını kaydetti.

  SUYLA İLGİSİ YOK

  Son günlerde bazı şehirlerde ishal vakalarının ortaya çıktığını hatırlatan Belediye Başkanı Gökçek, “O bölgelerde bizde araştırma yaptırdık. İshal vakalarının suyla ilgisinin olmadığını saptadık. Bu vakalara "norovirüs" denilen bir virüs yol açmış. 24 ya da 48 saatte ortaya çıkan virüs elle temasla ya da gaita yoluyla bulaşarak, yayılabiliyor. Çok tehlikeli bir virüs değil. Ancak suyla ilgisi yok” dedi.

  SU VAR AMA TASARRUFA DEVAM

  Kesikköprü"den Ankara"ya 2 hattan su vererek Başkent"in 20 yıllık su gereksinimini karşıladıklarını savunan Melih Gökçek, 3. hattın da önümüzdeki ay sonunda devreye gireceğini söyledi.

  Çalışma kapsamında 384 kilometre boru döşendiğini ve 80 kilometrelik kaynak yapıldığını anlatan Gökçek, “Suyumuz olmasına rağmen yine de tasarrufa devam edilmesini istiyoruz. Suyumuzu boşa harcamayalım” dedi.
  AA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim