Twitter’ın yakın gelecekteki planları Apple’ın canını sıkabilir Twitter’ın yakın gelecekteki planları Apple’ın canını sıkabilir
Akıllı telefon denildiğinde akla gelen ilk isim Amerikalı teknoloji devi Apple’ın fenomen modeli iPhone oluyor. Bu model her ne kadar Eylül ayında tanıttığı son serisi iPhone 14 ile beklentilerin altında kalsa da, yine de popülaritesinden bir şey kaybettiğini söylemek pek mümkün değil. Üstelik sosyal medyanın gücü sayesinde, iPhone kullanımının her geçen gün biraz daha arttığı da bir gerçek. İşte Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan bir olay, bu duruma oldukça ilginç bir örnek olarak kayıtlara geçti.

Düzenli aralıklarla Apple’a gelerek burada topluca iPhone satın alan bir adam, son alışverişinde hırsızların hedefi oldu. Tek seferde tam 300 adet iPhone 13 alan Amerikalı iş insanı, bu akıllı telefonlarını 3 farklı valize doldurarak mağazadan ayrıldı. 3 valiz iPhone 13 ile arabasına doğru ilerlerken önünü kesen bir arabadan inen hırsızların kurbanı olan 27 yaşındaki genç adam, hırsızların valizlerden 1’ini çalmalarına engel olamadı.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu valizde 125 adet iPhone 13 olduğu belirlenirken, bu telefonların toplam değerinin 90 bin doların üzerinde olduğu açıklandı. Polis olaya ilişkin derhal soruşturma başlatırken, genç adamın bu kadar iPhone 13’ü neden satın aldığı ve hırsızların bu olayı nereden bildiği soruları ise şimdilik cevapsız kaldı.