Çanakkale'de 4.6 büyüklüğünde deprem Çanakkale'de 4.6 büyüklüğünde deprem
Taksi ücretlerini bir kez daha zam geldi. Sinop Belediye Meclis’i tarafından esnaf istekleri görüşülüp taksi ücretlerine zam uygulandı. 50 TL olarak belirlenen indi bindi ücreti 80 TL’ye çıktı. İşte o kararı ile ilgili tüm detaylar…

Akaryakıt maliyetleri sebepli olarak taksiciler Sinop Belediyesi adına zam talebinde bulunmuştu. Sinop Belediye Meclisi’nin görüşmüş olduğu zam geçtiğimiz günlerde uygulandı. 50 TL olan indi bindi ücreti 80 TL’ye kadar çıktı. Taksimetre açılış ücreti ise 24 TL olurken şu an 34 TL’ye kadar çıktı. Bekleme ücreti ise 1 TL’den 3 TL’ye kadar yükseldi. Kilometre başı fiyatta güncellenerek 22 TL’yi buldu.

Sinop Belediye Meclis’i tarafından görüşülüp taksi ücretlerini bir zam yapılacağı gündeme geldi. İndi bindi ücreti, taksimetre açılış fiyatı, bekleme ücreti ve kilometre başı fiyata zam yapıldı.

Sinop’ta bir taksici akaryakıta zam geldiği halde alınan tarifenin eridiğini belirtti. Akaryakıtın bu denli zamlı olarak satılmasının taksiciler tarafından zor bir durum olduğu dile getirildi. 47 yıldır bu işi yapan taksici hayatında böyle bir zam görmediğini daha etti. Diğer bir taksi şoförü ise bu akaryakıt zamlarının bu şekilde gittiği taktirde Altı ay içerisinde çok zor bir duruma geçişi sebebiyet vereceğini dile getirdi. İlerleyen Altı ay içerisinde taksicilerin hiçbir şey kazanamayacağı dile getirildi. Taksicilerin istekleri ve paylaşmış olduğu düşünceler doğrultusunda meclis yeni bir karar alarak ücret tarifelerini güncelleme konusunda bir karar paylaştı.

Taksi ücretlerinden hem vatandaşlar hem de taksi şoförleri yakınıyordu. Artan akaryakıt fiyatları sebeple olarak taksiciler artık kar edemediklerini paylaştı. Taksi kullanıcıları ise yüksek fiyatlardan yakındı. Akaryakıt maliyetleri sebepli olarak zam talebi isteyen taksiciler Sinop Belediyesi Meclisi’ne başvurdu. Belediye meclisi ise yeni bir karar paylaştı. Karar kapsamında tarifeleri zam uygulanacağı belirlendi.