Yıl başından bu yana sürekli olarak yükselen dolar kuru vatandaşların gündeminde. Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası hızla yükselen dolar kuru 27 TL'yi aşmış durumda. Yatırımcılar 'Dolar yükselecek mi, düşecek mi? Dolar 30 TL olacak mı? Dolar ne kadar oldu?' sorularını araştırırken ABD'nin önde gelen yatırım şirketleri arasında gösterilen Citi, Türkiye'deki son dolar ve faiz beklentilerini paylaştı. Dev bankadan dolar için flaş tahmin! Tahmini duyan döviz bürosuna koşuyor. İlk defa bu rakamı duyacaksınız. İşte detaylar haberimizde....

Fırsatçılar şimdi de tarıma el attı! Arazilerin fiyatlarını "değerlenecek" diye yükseltiyorlar Fırsatçılar şimdi de tarıma el attı! Arazilerin fiyatlarını "değerlenecek" diye yükseltiyorlar

 DEV  BANKADAN FLAŞ DOLAR TAHMİNİ! RAKAMI DUYAN DÖVİZ BÜROSUNA KOŞUYOR

ABD'nin önde gelen bankalarından olan Citi Research, Türk lirasının dolar karşısında daha da zayıflamasını beklediğini belirtti. Citi, dolar/TL’nin şu anda 27,16'dan 32'ye yükselmesini hedefleyerek, 25'te stop loss ile önceki bir işleme yeniden girmekte olduğunu belirttiği raporunda, "TCMB'nin hafta sonu kur korumalı mevduatların boyutunu azaltmak için aldığı makro ihtiyati tedbirler ışığında, zamanlamanın bu işleme yeniden girmek için uygun olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Citi, Merkez Bankası'nın perşembe günkü toplantıda faiz oranlarını beklendiği kadar artırmaması riskleri gördüğünü de vurguladı.

22 AĞUSTOS DOLAR NE KADAR OLDU?

Dolar son kapanışını 27.1969 TL 'den yaptı. Dolar/TL kuru alış fiyatı 27.1942 liradan, satış fiyatı ise 27.1997 liradan işlem görüyor.

EURO NE KADAR?

Yüzde 0.39'luk bir değişim yaşayan euro ise bugün yukarı ibreyi gösteriyor. Bir önceki kapanışını 29.7145 TL'den yapan euro şu anda 29.7024 TL alış ve 29.7267 TL satış fiyatına sahip.