Hatay'da yaşayan sosyal medya fenomeni Taha Duymaz, Kahramanmaraş merkezli depremde ailesiyle birlikte göçük altında kaldı. Günlerdir göçük altında olan Taha Duymaz’ın önceki gün cansız bedenine ulaştı. Cansız bedeni enkazdan çıkartılarak toprağa verilen Taha Duymaz’ın mezarını ablası sosyal medya sayfasından paylaştı.

Türkiye, tarihin en büyük felaketlerinden birini yaşadı. 6 Şubat günü Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem, 11 ili yerle bir etti.

7.7 ve 7.6'lık iki deprem, şehirlerdeki binaların çoğunda yıkıma neden oldu.

Enkaz altında kalarak can verenlerin sayısı 40 bine ulaşırken, yürek burkan haberler gelmeye devam ediyor.

Afetin 12'nci gününde cansız bedenine ulaşılan Taha Duymaz'ın mevlidinden görüntü paylaşan kardeşi daha sonra da Taha ve Melek'in mezarını paylaştı.

Abla Duymaz Instagram hesabı üzerinden Taha Duymaz'dan geri kalanları paylaştı. Taha'ya ait olan bir telefonu çeken Duymaz fotoğrafa, "Dilerim Allah'tan Allah'ım kimseye bu acıyı yaşatmasın" notunu düştü.

Depremde enkaz altına kalarak hayatını kaybeden fenomen Taha Duymaz’ın geçtiğimiz yıllarda çektiği bir videosu da gündem olmuştu.

19 yaşındaki genç ismin “Gelecekteki planların ne?” sorusu üzerine söylediği sözleri yürekleri dağladı. Duymaz soruya; "Ben geleceği görmüyorum yarına kadar kalır mıyım bilmiyorum.

Ben bu kafadayım az yaşayacağımı düşünüyorum, geleceğe dair planlar kurmak istemiyorum. Hayal kursaydım aileme bakmaya devam ederdim" yanıtını verdi.

19 yaşında olan Taha Duymaz, hayalini ise “Yemek yapmayı çok seviyorum.

Kendimi en iyi şekilde geliştirerek çocukluk hayalim olan iyi bir aşçı olmak istiyorum" sözleriyle ifade etmişti.