Kahramanmaraş merkezli yaşanan yıkıcı deprem Hatay'da da birçok kişinin enkaz altında kalmasına neden oldu. Hatay'da enkaz altında kalanlardan birisi de sosyal medya fenomeni Taha Duymaz oldu. Yayınladığı yemek videosuyla geniş bir hayran kitlesine sahip olan Taha Duymaz'ın kardeşi Semiha Duymaz, ailesinin ve kardeşlerinin enkaz altında kaldığını duyurmuştu. 8 gündür ulaşılamayan genç fenomenle ilgili CZN Burak'tan enkaz önünde açıklama geldi. Taha Duymaz'ın kardeşleri de hakkında çıkan haberlere tepki gösterdi.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki büyük depremin 8. gününde enkazdan haberler gelmeye devam ediyor. Umutla beklenen isimlerden birisi de fenomen Taha Duymaz...

 

Depremden etkilenen illerden Hatay'da yaşayan Taha Duymaz'ın günlerdir göçük altında olduğu biliniyor. Çektiği yemek videoları ile fenomen haline gelen ve Türkiye'ye kendini sevdiren Taha için sevenleri seferber olmuş durumda.

'LÜTFEN BİRAZ ANLAYIŞ'

Taha için mücadele eden isimlerden CZN Burak, enkaz önünde bir video paylaştı. "Taha Duymaz yaşıyor mu?" diye soran takipçilerine CZN; "Arkadaşlar bana hep Taha’yı soruyorsunuz. Ben Taha’ya elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Ekiplerle de çalışıyorum ama ben Hataylıyım ve benim de burada akrabalarım var. Benim onları da görmem gerekiyor. Onların da yanına gelmem gerekiyor. Lütfen biraz anlayış, arkadaşlar” diyerek sitem etti.

CZN Burak, daha sonra kamerayı Taha’nın kardeşlerine çevirdi. "Saçma sapan haberler yapmayın, acımızı yaşayamıyoruz" diyen kardeşleri "Duanıza ihtiyacımız var" açıklamasında bulundu.

ÜÇ KARDEŞİ ENKAZ ALTINDA

Taha'nın ablası Semiha Duymaz, Instagram hesabından yaptığı art arda yaptığı paylaşımlar ile kardeşi ve ailesi için yardım istemişti:

ABLASI ÖLÜM İDDİALARINI YALANLADI!

Sosyal medyada yayılan "hayatını kaybetti" haberlerine de yanıt veren Duymaz; "Lütfen bu durumda haber almadan saçma sapan paylaşımlar yapmayın ben inanıyorum, benim kardeşlerim çok güçlü sağ salim çıkacaklar inşallah bol dua sabırla" ifadelerini kullanmıştı.