Sosyal medya fenomeni Taha Duymaz, Hatay'da çok ağır hasarlara yol açan depremin ardından ailesi ile birlikte enkaz altında kaldı. Kötü haberi Taha Duymaz'ın ablası Semiha Duymaz, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak verdi. Peş peşe mesajlar yayınlayan Semiha, ağlayarak kardeşleri için yardım istedi.

Kahramanmaraş Pazarcık'ta dün saat 4.17'de 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yaklaşık 30 saniye süren deprem; Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da da hissedildi. AFAD, 13.24 sıralarında 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 7.6 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geldiğini duyurdu. Merkez üssünün Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan 7.6'lık depreme derinliği 7 km olarak açıklandı.

KARDEŞİ YARDIM İSTEDİ

Yayınladığı yemek videolarıyla geniş bir hayran kitlesine ulaşan ve Hatay'da yaşayan sosyal medya fenomeni Taha Duymaz'ın da ailesiyle göçük altında kaldığı ileri sürüldü. Semiha Duymaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kardeşi Taha Duymaz, ve ailesinin göçük altında kaldığını söyleyerek yardım istedi.

'LÜTFEN YARDIMCI OLUN'

Hesabından paylaşım yapan Semiha Duymaz, "Kardeşim Melek, Taha, Umut, halam ve eniştem enkaz altında. Lütfen yardımcı olun kimse bakmıyor olduğu bölgeye. Hatay Antakya, Betonsan Bedisabuncu Okul karşısı, Taha enkaz altında" ifadelerini kullandı.

'İNANIYORUM İYİ HABER GELECEK'

Sonrasında peş peşe paylaşımlar yapan Duymaz, "Çok merak edenler olmuş kardeşlerimi, Allah razı olsun. Şu an hiçbir haber alamıyorum, kardeşime ulaşamıyorum. Lütfen dua edin" ve "İnanıyorum iyi haber gelecek" mesajlarını paylaştı.

'NE OLUR YARDIM EDİN'

CZN Burak ve AFAD Hatay'ı etiketleyerek bir de video yayınlayan Semiha Duymaz, göz yaşları içerisinde şu ifadeleri kullandı:

Arkadaşlar ben Taha Duymaz'ın ablasıyım. Sabahtan beri hiçbirine ulaşamıyoruz. Taha ve Umut halamla eniştemin evlerinde kalmışlardı dün gece. En son zaten paylaşım yapmışlardı görmüşsünüzdür. Şu an orada hiç kimse yok, göçük altında kalmışlar. Tam adres bilmiyorum, bilmediğim için tarif de edemiyorum. Ne olur yardım edin artık.

'HABER ALMADAN PAYLAŞIM YAPMAYIN'

Sonrasında bir mesaj daha yayınlayan Duymaz, "Lütfen bu durumda haber almadan paylaşım yapmayın. Ben inanıyorum kardeşlerim çok güçlü, sağ salim çıkacaklar" diye yazdı.