• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Tabip odası'ndan ziyaret

  22.05.2008 16:57
  Geçtiğimiz ay yapılan olağan genel kurulun ardından göreve gelen Aydın Tabipler Odası yönetimi, Aydın Valisi Mustafa Malay’ı ziyaret etti.
  Tabip odasından ziyaret
  Tabip odası'ndan ziyaret Tabip odası'ndan ziyaret Tabip odası'ndan ziyaret

  Geçtiğimiz ay yapılan olağan genel kurulun ardından göreve gelen Aydın Tabipler Odası yönetimi, Aydın Valisi Mustafa Malay"ı ziyaret etti. Valilik Makamı"nda gerçekleşen ziyarete Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seracettin Kaya ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.Her meslek gibi doktorların da bir takım sorunları olduğuna işaret eden Vali Malay, “Hedefimiz hem sağlıkçıların sorunlarını çözmek hem de halkımıza en iyi sağlık hizmetlerini sunmak olmalı” dedi.
  Ziyarette konuşan Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seracettin Kaya, Aydın Tabip Odası"nın Türkiye"de ilk kurulan odalardan bir tanesi olduğunu söyledi. 1953 yılında Türk Tabipler Birliği"nin (TBB) kurulmasının ardından kısa bir süre sonra Aydın"daki faaliyetlere başlanıldığını hatırlatan Kaya, “Türkiye"deki 105 bin hekimin yüzde 80"ni yani yaklaşık 83 bini TBB üyesi. Aydın"da da durum hemen heman aynı. İl genelinde görev yapan bin 200 hekimden yaklaşık 930"u odamızın üyesi. Bir sivil toplum örgütü olarak gerek halkımızın bilinçlendirilmesi gerekse hekimlerimizin sorunlarının çözümü noktasına faaliyetler yürütüyoruz. Bizim isteğimiz sosyal ve mesleki açıdan doktorlarımızın katılımı sağlayarak, bize destek vermelerini istiyoruz. Başta koruyucu hekimlik faaliyetleri olmak üzere; kaliteli ve teknolojiye ayak uydurmuş sağlık hizmetlerini vatandaşımıza sunmak için olanca gücümüzle mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.
  Aydın Tabip Odası"nın yeni yönetimine görevinde başarılar dileyen Vali Mustafa Malay da, insanların devletinden istediği hizmetlerin başında sağlık hizmetlerinin geldiğine değindi. Sağlık bireylerden oluşan bir milletin güçlü olacağını savunan Malay, her şeyin başının sağlık olduğunu ileri sürdü. Askeri ve siyasi alanlarda da güçlü olabilmek için sağlığın şart olduğuna dikkat çeken Malay, sağlık olmadan hiçbir faaliyette başarının yakalanmasının mümkün olamayacağının altını çizdi. İnsanların çeşitli nedenlerle mutlaka sağlık kuruluşlarına müracaat ettiklerini hatırlatan Malay, “Aydın Tabip Odası doktorluk mesleğine olan katkılarının yanında düzenlediği çeşitli etkinliklerle halkımızın bilinçlenmesine katkı sağlıyor. Bu etkinlikleri daha da artırarak başarılarımızı yükseltebiliriz. Tabi ki herkes gibi doktorlarında bir takım sorunları var. Bu sorunlarında çözümlenmesi halinde sağlık hizmetlerini daha iyi seviyelere taşıyabiliriz. Hedefimiz hem sağlıkçıların sorunlarını çözmek hem de halkımıza en iyi sağlık hizmetlerini sunmak olmalı. Devlet, vatandaş ve sivil toplum örgütlerinin işbirliği ile bu çalışmalarımızda başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu. (iha)

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim