Stres göz çevresinin normale nazaran daha hızlı yaşlanmasına ve kırışıklıkların oluşmasına neden oluyor. Stresi hayatımızdan çıkarmanın yanı sıra gençleşmek adına yapabileceğimiz bazı uygulamalar mevcut.

Ünlü gece kulübündeki silahlı saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı Ünlü gece kulübündeki silahlı saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu stresin neden olduğunu göz çevresi yaşlanmasının önüne geçebilmek için yapılabilecekleri anlattı.

Bella Eyes ile genç bakışlar

Bella Eyes yönteminde kaşlar askılama işlemi ile yukarı doğru taşınır. Gözler ve kaşlar olduğundan daha çekik bir görünüme sahip olur. Bu işlemde sadece çekici gözler değil aşağıya düşen göz kenarları, kaz ayağı sorunu ve göz kapağı düşme durumları da ortadan kaldırılabilir. Tüm yüze bakıldığında ise etkisi yüz ve boyun bölgesinde görülebilir. İşlem sonrasında ise kişiler daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşur. Diğer uygulamalara kıyasla daha kolay gibi görünse bile cerrahi bir yöntemdir. Bu nedenle mutlaka alanında uzman ve tecrübeye sahip plastik cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir.