İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat T.Ç. Galata Kulesi’nden atlayarak yaşamına son verdi.

Sanayiciler kalifiye eleman sıkıntısı çekiyor Sanayiciler kalifiye eleman sıkıntısı çekiyor

İzmir Avukat Hakları Grubu, İstanbul Barosu'na kayıtlı stajyer avukat T.Ç. Galata Kulesi’nden atlayarak yaşamına son verdiğini duyurdu.

İzmir Avukat Hakları Grubu'ndan yapılan paylaşımda, "İstanbul Barosu mensubu stajyer avukat T.Ç.’nin Galata Kulesi’nden atlayarak hayatına son verdiğini üzülerek öğrendik. İlk gelen bilgiler maddi nedenlerle yaşamına son verdiği yönünde. Ailesine, sevenlerine ve meslek camiamıza başsağlığı dileriz. #AvukatlarÖlüyor" notu düşüldü.

"AVUKATLAR ÖLÜYOR"

Konuya ilişkin Avukat Birliği'nden yapılan açıklamada ise "Bugün bir genç meslektaşımız daha geçinemediği için, yaşayabileyeceği iyi bir gelecek göremediği için intihar etti. Başta TBB ve İstanbul Barosu olmak üzere tüm sorumluları bu intiharları engelleyebilecek çözümler bulmaya davet ediyoruz. #AvukatlarÖlüyor" denildi.

İzmir Avukat Hakları Grubu'ndan daha sonra yapılan paylaşımlarda ailesinin intihara maddi sebeplerin yol açmadığına dair bilgiler verdiği notu düşüldü.

"İstanbul Barosu mensubu stajyer avukat T.Ç.’nin bazı arkadaşlarının verdiği yanlış bilgi sebebiyle intihar gerekçesinin maddi sebeplerle olduğu edilmişse de yakınlarının bu konudaki bilginin yanlış olduğunu ifade etmeleri sebebiyle ilgili paylaşım kaldırılmıştır. Fakat sebep her ne olursa olsun, genç yaşta bir meslektaşımızın hayatına son vermesi bizleri derinden yaralamıştır. Hatalı bilgiye aracılık ettiğimiz için meslek camiamızdan özür dilerken, bir kez daha ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz." 

f4aafdd0-fd8c-4217-8557-c7016dbb2da9