banner158
banner218

Yücel İldiz devam etmek istiyor

Denizlispor'u Spor Toto Süper Lig'e çıkaran teknik direktör Yücel İldiz, gelecek sezon da takımın başında devam etmek istediğini söyledi.

Yücel İldiz devam etmek istiyor
banner216

Daha önce 2000-2001'de Malatyaspor'u, 2009-2010 ve 2015-2016'da  Kardemir Karabükspor'u Süper Lig'e taşıyan İldiz, yeşil-siyahlı takımla birlikte  dördüncü kez Süper Lig başarısını yakaladı.
 
İldiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımları Süper Lig'e  çıkartarak insanları mutlu etmenin inanılmaz bir duygu olduğunu söyledi.
 
Kentte yaşanan Süper Lig coşkusunun parayla satın alınamayacağını  belirten İldiz, "Denizli'de muhteşem bir şölen havası vardı. Bunlar çok ciddi  maneviyatlar. Hiçbir paraya kendinizi bu kadar alkışlatamazsınız. O şekilde  insanların gönlüne giremezsiniz. Hepsi sağ olsun var olsun. İnanılmaz  desteklediler ve başarıyı kazandık." diye konuştu.
 
Trajik bir hadise
 
İki defa Süper Lig'e çıkardığı Kardemir Karabükspor'u mağlup ettikleri  maçla bir üst lige yükseldiklerini hatırlatan Yücel İldiz, şöyle devam etti:
 
"Karabük maçıyla lige çıkmamız ayrı bir trajik hadiseydi. Ama tabii ki  kulüplere iyi bakacaksınız. Yoksa ne hale geldiğini görüyorsunuz. Çok ciddi bir  örnek. İnşallah onlar da kısa sürede sağlıklı bir yapıya kavuşurlar."
 
İldiz, takımın başına geldiğinde bir kaos ortamının bulunduğunu,  futbolcuların idmana çıkmadığını, takımın bin 500 seyirciye karşı maç oynadığını  dile getirerek, yöneticilerin kendisine, futbolculara verdiği desteklerle  bugünlere geldiklerini, maçlara kapalı gişe çıkmaya başladıklarını söyledi. 
 
Denizlispor'un 9-10 yıl içerisinde iyi yönetilmediğine dikkati çeken  İldiz, şöyle konuştu:
 
"Çok sıkıntılar çekmiş ve borçlar oluşmuş. Umarım bundan sonra çok  doğru bir çizgi içerisinde olur. Ve ligde daha önce güzel şeyler yapmış bir  takım. Avrupa görmüş bir kulübüz. İnşallah o günleri yakalamak adına çalışmalar  başlar. Lige çıktığımız zaman sözleşmem devam ediyor. Ama sonuç olarak başkanım  ve yöneticilerle oturur konuşuruz. İnşallah istediğimiz şeyler olur. Olursa  Denizlispor'da son derece mutluyum ve devam etmek istiyorum. Açıkçası yoğun  ilgiden telefonum neredeyse susmuyor ve sokakta gezemez oldum. Teşekkür  ediyorum."
 
Spor Toto 1. Lig'in 33. haftasında konuk ettiği Kardemir Karabükspor'u  6-0 yenen Abalı Denizlispor, son hafta öncesinde adını Süper Lig'e tekrar  yazdırmış, teknik direktör Yücel İldiz de 4. kez bir takımı Süper Lig'e çıkararak  Kadri Aytaç ve Yılmaz Vural'ın başarısına ortak olmuştu.
 
  
 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 13:01