banner339
banner313

VAR sistemi martta test edilecek!

TFF, İsviçre'de yapılan toplantılar sonrası testlerin mart ayında başlaması konusunda fikir birliğine varıldığını açıkladı

VAR sistemi martta test edilecek!
banner401
banner427


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), çalışmalarına hız  verilen Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi ile ilgili önemli bir aşamaya geçildiğini duyurdu.
 
Yapılan açıklamada, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) ile  FIFA'nın İsviçre'nin Zürih kentinde bulunan merkezlerinde, VAR'a geçiş  hazırlıklarının ele alındığı toplantılar gerçekleştirildiği kaydedildi.
 
TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Danışmanı  ve FIFA VAR Uzmanı Roberto Rosetti, Kulüpler Birliği Vakfı Genel Sekreteri Mesut  Altan, IFAB Genel Sekreteri Lukas Brud ve IFAB Baş Teknik Danışmanı David  Elleray'in katıldığı toplantılarla ilgili olarak, "Önümüzdeki mart ayında  testlere başlanması konusunda fikir birliğine varıldı." ifadeleri kullanıldı.
 
Toplantılarda, FIFA Baş Teknik Sorumlusu Marco van Basten, FIFA  Teknoloji Departmanı Müdürü Johannes Horzmuller ve FIFA Teknoloji Departmanı  Sorumlusu Danielle Diana'nın, projenin teknolojik altyapısına dair bilgilendirme  yaptığı da aktarıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 17:37
banner218