banner339
banner274

Türk futbolunda tazminat devri!

Maddi sorunlarla boğuşan Trabzonspor'a bir şok da Ersun Yanal'dan geldi... Deneyimli teknik adamın, sözleşmesinin feshedilmesi sonrasında alacağı olan 450 bin Euro için açtığı davada Bordo-Mavililer'den 10 milyon TL tazminat kazandığı ortaya çıktı. Bu olay, Türk futbolunda yakın zamanda Fatih Terim'in TFF'den kazandığı 9 milyon TL'lik tazminatı hatırlattı

Türk futbolunda tazminat devri!
banner401
banner427

 Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fatih Terim ile olan sözleşmesini haksız yere fesih ettiği gerekçesiyle faiziyle birlikte yaklaşık 9 milyon TL tazminat ödemesi uzun süre konuşulmuştu. Şimdi de teknik direktör Ersun Yanal'ın gönderildiği Trabzonspor'dan tazminat almaya hak kazandığı ortaya çıktı.

Habertürk'ün özel haberine göre; Ersun Yanal, Trabzonspor Kulübü'ne açtığı davayı kazandı ve 10 milyon TL tazminat kazandı.

56 yaşındaki teknik adam, geçen sezonun ilk yarısında sözleşmesinin feshedildiği Trabzonspor'dan 450 bin Euro fesih bedeli alacaktı. İlerleyen süreçte bu parayı alamayan deneyimli çalıştırıcı, bu nedenle dava açtı. Sonuçlanan davada Bordo-Mavililer'in Ersun Yanal'a 10 milyon TL ödemesine karar verildi.

BAŞKAN AĞAOĞLU BİZZAT ARADI

Trabzonspor Başkanı Ali Ağaoğlu'nun durumdan haberdar olduktan sonra Ersun Yanal'ı aradığı ve "Avukatımla görüşün" yanıtını aldığı öğrenildi. Yapılan görüşmelerde Ağaoğlu'nun 10 milyon TL'nin taksitler halinde ödenmesini teklif ettiği bildirilirken, bu isteğin kabul görmediği öğrenildi.

Tecrübeli teknik adam, geçen sezon takımın başında çıktığı ilk 8 maçın ardından 9 puanda kalınca sözleşme feshedilmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 15:26
banner218