banner158
banner218

TBF, Mercedes-Benz Türk ile sponsorluk anlaşmasını uzattı

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile Mercedes-Benz Türk arasında Türk Milli Basketbol Takımları ana sponsorluğu uzatıldı.

TBF, Mercedes-Benz Türk ile sponsorluk anlaşmasını uzattı
banner216

Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen imza törenine, TBF  Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün'ün  yanı sıra A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, kadın ve erkek  milli takım oyuncuları katıldı.
 
Mercedes'in birçok alanda Türk sporuna destek verdiğini söyleyen TBF  Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Sponsorlarımızla omuz omuza değer üretmeye devam  ediyoruz. 18 yıldır birlikte yürüdüğümüz Mercedes ile 2022 yılına kadar  sponsorluğumuzu uzattık. Mercedes birçok branşta verdiği destekle Türk sporunu  güçlendirmeye katkı sağlamıştır. Tüm Mercedes ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.  Her zaman her yerde hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşayacağız." ifadelerini  kullandı.
 
Türkoğlu: "Milli takımlara destek için elimizden geleni yapacağız"
 
Milli takımların önemli bir döneme hazırlandığını dile getiren  Türkoğlu, "Kadın ve erkek milli takımlar için heyecanlı bir dönem geçirmeye  hazırlanıyoruz. Milli takımlara, idari ve teknik kadrolarına teşekkür ediyorum.  Çin'de düzenlenecek Dünya Kupası'nda rakiplerimiz belli oldu. ABD, Japonya ve  Çekya ile eşleştik. Hem avantajlı hem de zorlanacağımız maçlar olacak.  Olimpiyatlara katılmak için önemli mücadeleler vereceğiz. Ufuk Sarıca  yönetimindeki takımımıza gönülden inanıyoruz. Halkımızın televizyon başında  millilere gerekli desteği vereceğini biliyoruz. Benim gibi yıllarca sahada olan  pek çok takım arkadaşım için Dünya Kupası'nda bench yerine tribünde olmak ilginç  bir deneyim olacak. Kadın Milli Takımı'mız da Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda  sahada olacak. Milli takımlara destek için elimizden geleni yapacağız."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Konuşmasına Can Bartu'yu anarak başlayan Mercedes-Benz Türk İcra  Kurulu Başkanı Süer Sülün, sponsorluğun 4 yıl daha uzatıldığını belirterek,  şunları kaydetti:
 
"İş birliğimize 2001 yılında başladık, o günden bugüne kadar aralıksız  sponsorluk ilişkimiz oldu. Buna şirket olarak değer veriyoruz. Normal iş  hayatımızda da uzun soluklu ilişkilerin katma değeri olduğunu düşünüyoruz. 2001  yılında Avrupa ikincisi olduk. O milli takımda Hidayet Türkoğlu, Ömer Onan, Kerem  Tunçeri vardı. Gelenek devam ediyor. Bu anlaşma herkese hayırlı olsun. Milli  takımlarımıza başarılar diliyoruz. Gönlümüz, kalbimiz, ruhumuz sizlerle olacak."
 
İmzaların ardından Hidayet Türkoğlu, Süer Sülün'e milli takım forması  hediye ederken, Sülün de Türkoğlu'na Mercedes'in milli takım için hazırladığı  otobüsün maketini verdi.
 
Tören, Mercedes'in TBF'ye verdiği araçlar önünde yapılan fotoğraf  çekimiyle sona erdi.
 
  
 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 13:02