banner158

TBF Basketbolcu Havuzu Tarama Programı başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), potansiyel sahibi genç basketbolcuların bilgilerinin kayıt altında tutulması ve gelişimlerinin düzenli olarak takip edilmesi amacıyla TBF Basketbolcu Havuzu Tarama Programı düzenleyecek.

TBF Basketbolcu Havuzu Tarama Programı başlıyor
banner152

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, TBF Altyapı Milli Takımları  Koordinatörleri ve federasyon tarafından görevlendirilecek milli takım  antrenörlerinin de yer alacağı tarama programları TBF Sağlık Kurulu iş birliğiyle  takip edilecek.
 
Üç aşamada gerçekleştirilecek taramaların ilk aşamasında federasyon  yetkilileri, Türkiye genelinde lisanslı oyuncu sayılarını dikkate alarak programı  48 ilde uygulanacak. İkinci aşamada ise federasyon yetkilileri tarafından  belirlenecek sayıda basketbolcu adayı, üç şehirde gerçekleştirecek iki günlük  kamplara katılacak. Son aşamada ise yine federasyon yetkilileri tarafından  belirlenecek sayıda basketbolcu adayları, üç gün boyunca düzenlenecek kampta yer  alacak. Tarama sonrasında dönemsel olarak oyuncuların gelişimleri takip edilip  kayıt altına alınacak.
 
Erkek taramaları 12-13 Ocak'ta başlayacak, kız taramalarının programı  ise ilerleyen günlerde açıklanacak.
 
  
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 12:14