banner339
banner313

Spor yazarları Kayseri-Galatasaray maçı için ne dedi?

Galatasaray, lider gittiği Kayseri deplasmanında sadece 2 puan bırakmakla kalmadı, aynı zamanda liderlik koltuğunu da kaybetti. Karşılaşmayı değerlendiren spor yazarları, ilginç tespitlerde bulundu.

Spor yazarları Kayseri-Galatasaray maçı için ne dedi?
banner401
banner399

HAKAN ÜNSAL - HÜRRİYET

Riekerink, devre arası hamleler yaptı ama niye yaptı anlamak zor. Değişiklikler sonrası ne oldu? 1-) Josue gibi bir oyuncuyu kenar oynatarak 1 eksik oynadı. 2-) Eren-Sneijder verimsizliği daha da büyüdü. Bütün yük ve beklenti Bruma’nın üstüne bindi. 3-) De Jong girdi ve Selçuk’un niye çıkmaması gerektiğini anladık. 4-) Yasin gibi son bölüm oyuncusunu çıkarıp ayağına sıktı.

KANAT ATKAYA - HÜRRİYET

Bir ‘ruh’ yakalayabilirse, bir oyun kimliği yaratabilirse, Bruma dışında heyecan faktörleri oluşturabilirse, savunmasına çeki düzen verebilirse, yeni transferlerden fayda sağlayabilirse işler iyi gidebilir. Bu iyimser yaklaşım... Bu saydıklarımız gerçekleşmezse, tutkalı koyulaştıramazsa ne olacağı malum. Bu da kötümser yaklaşım diyelim... Şu anda kuş mu, balık mı belli değil açıkçası. Sezonun başındayız, ne olacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz ama biraz heyecan, biraz hırs, biraz konsantrasyon gerektiği aşikar.

ERMAN TOROĞLU - SABAH

Galatasaray'ın bir teknik direktörü var, iyi veya kötü. Riekerink işi götürüyordu. Fatih Terim olayı çıktı, adamın şirazesi bozuldu, kimyası bozuldu. Fatih Terim, Galatasaray camiasında öyle bir hale geldi ki hani hükümetler kurulur muhalif partide iktidar partisinin kurduğu hükümete karşı bir gölge kabine kurar. Fatih Terim de aynen böyle. Galatasaray'da devamlı teknik direktörler için bir gölge teknik direktör gibi. Hava böyle olunca bu sefer iş futbolcuya sirayet ediyor. Onun da kimyası bozuluyor.

SERHAT ULUEREN - VATAN

Kimse kimseyi kandırmasın, G.Saray kötü oynamaya devam ediyor. Serdar sakat. De Jong girdi ve sakatlanıp çıktı. Cavanda, Sigthorsson sakat. Eee sonra G.Saray transferde süper adamlar almış. Fiyasko transferleri yapan G.Saray yöneticilerin ve menajerlerin isimlerinin kulüp tarafından açıklanmasını istiyorum. Açıklamazlarsa ben yazacağım! Gelelim Hamit olayına. Dün 90+1’de De Jong’un yerine girdi. Peki 3 dakika sahada kalarak ne kazandı? Tam 15 bin Euro yani 50 bin TL. Türkiye’de asgari ücretle çalışan 1 kişi ayda 1300 TL net kazanıyor. Bir başka ifadeyle Hamit’in 3 dakikada kazandığı parayı bir asgari ücretli tam 38 ayda kazanabiliyor.

MEHMET DEMİRKOL - FANATİK

Galatasaray’ın ikinci yarıdaki şekli ilk yarıya oranla çok daha iyi. Ancak o kadar sabit kalıyorlar ki bir tempo yaratmak olanaksız. Bu kadronun daha iyi oyunlar oynaması mümkün. Riekerink’in takıntılarla değil, özgür düşünerek bir yol bulması lazım. Bu takımda kesilmeyecek tek oyuncu var. O da Muslera...

LEVENT TÜZEMEN - SABAH

Galatasaray fizik güç ve mücadele olarak sınıfta kaldı. Her yere koşan, her yere basan, rakibi kovalayan, sahanın her yerini arşınlayan, savunmada kademeye giren hep Tolga Ciğerci oldu.Uyarıyorum; Sneijder'in kaptanlık fantezisi ve kaprisi Galatasaray'a huzursuzluk verir. Kaldı ki; Selçuk sonrası kaptanlık bandını bir yabancı oyuncu takacaksa bu isim Muslera olmalı. Çünkü Muslera Galatasaray'da başarı ve oynadığı süre olarak Sneijder'e "Kıdem" basar..

Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 10:41
banner218