banner158
banner218

Şenol Güneş'ten TFF'ye: Sezon sonunda görüşelim

Daha önce iki takımı çalıştırmayı prensip olarak doğru bulmadığını belirten tecrübeli çalıştırıcı Şenol Güneş, TFF'ye Beşiktaş ile sezonu tamamlayacağını söyleyip ‘Lig bitince görüşelim‘ dedi.

Şenol Güneş'ten TFF'ye: Sezon sonunda görüşelim
banner216

TFF‘nin Mircea Lucescu ile yolları ayırmasının ardından A Millî Futbol Takımı teknik direktörlüğü için gözler Şenol Güneş‘e çevrilmişti.

Tecrübeli çalıştırıcının geçtiğimiz hafta sonu Beşiktaş‘taki görevinden istifa edeceği ve millî takımın başına geçeceği düşünülüyordu. Bursaspor maçı sonrasında Beşiktaş‘ta mutlu olduğunu belirten tecrübeli çalıştırıcı, iki takımı çalıştırma fikrine sıcak bakmadığını bir kere daha açıkça ifade etmişti.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Mircea Lucescu‘nun yerine geçme teklifiyle başarılı hocanın kapısını çaldı.

‘GELEN TEKLİFİ BEKLEMEYE ALDIM‘

Ancak Şenol Güneş bu konudaki tavrını bir kere daha net bir şekilde ortaya koydu.

Beşiktaş ile sözleşmesinin devam ettiğini belirten Güneş ‘Ben sadece lige konsantre olmak istiyorum. İki takım çalıştırma fikrine de sıcak bakmıyorum. Ben sözümün eriyim. Ancak sezon sonunda sözleşmem bitince teklifi düşünürüm‘ cevabını verdi.

Başkan Fikret Orman ile de görüşen Güneş ‘Önümüzde zorlu maçlar var. Bu aşamada takımı zor durumda bırakmak istemiyorum. Bu yüzden millî takım için gelen teklifi beklemeye aldım‘ ifadelerini kullandı.

CUMA GÜNÜ GÖRÜŞME VAR

Sabah Gazetesi‘nde ise şu haber yer aldı;

Ay-Yıldızlı ekibi Şenol Güneş‘e emanet etmeyi planlayan Yıldırım Demirören, tecrübeli hocayla siyah-beyazlıların Yeni Malatyaspor‘la Cuma günü oynayacağı maçın ardından bir araya gelecek. Güneş‘e önce iki takımlı seçenek, ardından sezon sonu teklifiyle gidecek olan Demirören, masadan anlaşma ile ayrılmak istiyor.

‘RESMİ TEKLİF YOK‘ DEMİŞTİ

Beşiktaş‘la sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Şenol Güneş ise iki takımı aynı anda çalıştırmaya sıcak bakmıyor. Güneş‘in Mayıs‘a kadar Milli Takım‘a yardımcı antrenörü olarak belirleyeceği ismin bakmasının yüksek ihtimal olduğu gelen haberler arasında. Tecrübeli hoca, Bursaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, ‘Milli Takım için bir teklif almadım. Daha önce de söylemiştim, iki takımı birlikte çalıştırmayı doğru bulmuyorum. ‘Teklif var‘ deniyor, bana da geliyor ama bir resmiyet olması lazım‘ ifadelerini kullanmıştı.

(Türkiye)

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 09:38