banner339
banner313

Şenol Güneş: 'Şampiyonlar Ligi hataları kaldırmaz'

Şampiyonlar Ligi'nde Salı günü Benfica ile deplasmanda karşılaşacak olan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, Portekiz'de düzenlenen basın toplantısında açıklama yaptı.

Şenol Güneş: 'Şampiyonlar Ligi hataları kaldırmaz'
banner448
banner427

İşte Şenol Güneş açıklamaları;

ŞENOL GÜNEŞ: "RAKİBİMİZ HÜCUMCU"
"Şampiyonlar Ligi'nde olmak gurur verici. Bu geldiğimiz noktada kulübümüzü ve ülkemizi iyi temsil etmek istiyoruz. Kaliteli bir takım ile oynayacağız, biz de iyi takımız. İki iyi takımın karşılaşmasında iyi bir mücadele çıkmasını diliyoruz. Rakibimiz de hücum oynayan bir takım. Beklentilere karşılık verebilmek için, önce oyuncukarakterini ortaya koymalıyız. Umarım aklımızı ve sabrımızı iyi kullanarak iyi bir sonuçla ayrılırız"

"TALISCA'DAN YARDIM ALACAĞIZ"
Talisca'dan saha içinde yardım alacağız. Çok yetenekli ve iyi bir oyuncu aldığımızı düşünüyoruz. Onun dışında başka nasıl yardım alabiliriz

"İYİ YÖNLÜ OYNAYACAĞIZ"
Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçımızı oynayacağız. İlk maçımızda iddiamızı ortaya koymak istiyoruz. Savunma anlayışı bakımından daha öncelikli olacak. Şampiyonlar Ligi, ligdeki hataları kaldırmaz. Kendi anlayışımızı sürdürerek bunu yapacağız. Oyunun iki yönünü de iyi oynamaya çalışacağız.

"RAKİBİMİZİ TANIYORUZ"
Rakipte de bizde de iyi oyuncular var. Dezavantajımız deplasmanda olacak. Rakibin tanınmış olması bizim için avantaj. Onlar bizi daha az tanıdığını düşünüyorum. Senelerdir bu turnuvada varlar. Bizim için biraz daha yeni bir heyecan.

"KADROYA YARIN KARAR VERECEĞİM"
Portekiz'in Avrupa Şampiyonluğunu kutluyorum. Portekiz'de çok büyük oyuncular yetişiyor. Biz de onlardan futbolcu alıyoruz. 3 büyük takımdan biriyle oynayacağız. Önemli olan böyle rakibi geçebilmek. Aboubakar bize yeni katıldı. Çok güçlü bir oyuncu. İkisi de yeni katılmalarına karşın uyumları iyi. Biraz daha zamana ihtiyaçları var. Yarın kimlerin oynayacağını söyleyemem. Rakibimiz cuma günü oynadı ancak biz cumartesi oynayacağız. Yarın kadro konusunda karar vereceğiz. Üç oyuncumuz burayı biliyor. Kulüpler, transfer yaptığı tüm oyunculardan yararlanmalı. Takımdaki 22 oyuncu da takıma katkı yapması için alınmıştır. Sezon sonuna baktığımızda 19 oyuncudan 11 kişi çıkarmıştık. Şimdi biraz daha alternatifimiz var. Yeni gelen oyunculara futbolumuzu aşılamaya çalışıyoruz. Eğer düşündüğümüz oyunu geliştirirsek önümüzün açık olduğunu düşünüyorum.

"FUTBOLCULAR KENDİLERİNİ SAHADA..."
Bütün futbolcular sahada kendilerini göstereceklerdir. Benim de kafamda net bir fikir yok. Saha çıkan 11 ile ilgili net fikrimi söylemek istemiyorum. Futbolcularımız yoğunmaç trafiğine alışmaları gerekiyor. Onları iyi şekilde kullanmak istiyoruz.

Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2016, 22:07
banner218