banner158
banner218

Şampiyonluk, Galatasaray'ın kasasını dolduracak

Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında Medipol Başakşehir'i konuk edecek lider Galatasaray, maçtan galibiyetle ayrılması halinde şampiyonluğun yanı sıra büyük bir maddi gelirin de sahibi olacak

Şampiyonluk, Galatasaray'ın kasasını dolduracak
banner216

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında Medipol Başakşehir ile  yapacağı maçı kazandığı takdirde şampiyonluğun yanı sıra büyük bir maddi gelirin  de sahibi olacak - Şampiyon olması halinde, sarı-kırmızılı takımın bu sezon elde  edeceği gelir 450 milyon lirayı bulacak
 
Sarı-kırmızılı takım, elde edeceği şampiyonlukla hem kendisine gönül  verenleri sevindirecek hem de önemli miktarda bir parayı kasasına koyacak.
 
Süper Lig'de mücadele ettiği için lige giriş parası alan, elde ettiği  galibiyet ve beraberliklerden performans primleri kazanan Galatasaray,  şampiyonluk ve şampiyonluk sayısına göre de ödüller alacak.
 
Süper Lig'deki başarısı dolayısıyla UEFA Şampiyonlar Ligi'nde doğrudan  mücadele edecek Galatasaray'ın bu sezonki performans gelirleri 450 milyon lirayı  bulacak.
 
Gelir kalemleri
Süper Lig'de mücadele ettiği için 38,5 milyon lira "ayak bastı"  parası alan Galatasaray, Medipol Başakşehir maçını kazandığı takdirde toplamda  68,6 milyon lirayı bulan performans priminin de sahibi olacak.
 
Sarı-kırmızılı takım, mutlu sona ulaşması durumunda, şampiyonluk primi  olarak 36,2 milyon, şampiyonluk sayısı dolayısıyla da 69,3 milyon lira gelir elde  edecek.
 
Lig yarışında ipi önde göğüslemesi durumunda UEFA Şampiyonlar Ligi'ne  doğrudan katılma hakkını kazanacak sarı-kırmızılı takım, katılım ve yayın  gelirleriyle birlikte UEFA'dan yaklaşık 30 milyon avro gibi bir geliri de  kasasına koyacak.
 
Elde edilen başarının, lisanslı ürün satışı ve kombine kartlara  yansıması göz önüne alındığında, Galatasaray'ın bu sezon kasasına koyacağı gelir  450 milyon lirayı bulacak

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 12:08