banner4

Şampiyonların divan başkanları bir arada

Süper Lig'de şampiyonluk yaşamış beş kulüpten dördünün divan başkanları Bursa'da bir araya geldi.

Şampiyonların divan başkanları bir arada
banner26

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yaşamış beş kulüpten dördünün divan kurulu başkanları, Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris  Sevinç'in ev sahipliğinde dostluk yemeğinde bir araya geldi. Galatasaray Kulübü  Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, yurt dışında olması nedeniyle Özlüce  İbrahim Yazıcı Tesisleri'ndeki buluşmaya katılamadı.
 
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Vefa Küçük, dostluklarını  pekiştirmek amacıyla toplandıklarını söyledi.
 
Divan kurulu başkanları olarak buluşup yemek yediklerini, sohbet  ettiklerini anlatan Küçük, şöyle devam etti:
 
"Divan başkanları olarak güzel sohbetler ediyoruz ama eskiden de şimdi  de kulüp başkanlarımız maalesef bizim hassasiyetimizi göstermiyorlar. Ben burada  herhangi bir kulüp ayırarak veya herhangi bir kulübü hedef alarak söylemiyorum,  durum tespiti yapıyorum. Her maçtan sonra birtakım şikayetler oluyor. (Bursaspor  Kulübü Başkanı) Ali Ay başkanımı tenzih ederek söylüyorum, bizim başkanımız da  Ali ismini taşıdığı için yanlış anlaşılma olabilir. Başkanlar, spordan sorumlu  yöneticiler ve diğerleri nedense maçı sahada başlayıp bitirmiyorlar, bir hafta  boyunca da saha dışında karşılıklı beyanatlarla, karşılıklı suçlamalarla gündemi  işgal ediyorlar."
 
Güzel bir geleneği sürdürdüklerini kaydeden Küçük, kendilerinin  gayretinin yarısı kadar kulüp başkanlarının çaba göstermesi gerektiğini belirtti.
 
Küçük, futbolda kaos oluşturmanın anlamsız olduğunu sözlerine ekledi.
 
İdris Sevinç: "Tatlı bir rekabet var"
 
İdris Sevinç de birliktelikten mutlu olduklarını, Türk sporu ve  futbolunun simge isimlerinden Fenerbahçeli Can Bartu'yu rahmet ve minnetle  andığını dile getirdi.
 
Sevinç, birlikteliklerinin altında yatan ana amacın fair play olduğunu  ifade ederek, "Tabii tatlı bir rekabet var ve bu rekabet olacak. Spor  müsabakaları karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve özverinin ortaya çıkardığı bir  şölendir. Ülkenin tüm insanları olarak eğer spora bu şekilde bakabildiğimiz  takdirde işte o zaman ülke olarak da Türk sporu, futbolu olarak da tüm spor  dallarında iyi bir noktaya geleceğimize inanıyorum." diye konuştu.
 
Trabzonspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, divan kurulu  başkanlarının yaptıklarının, tüm spor kulübü başkanlarına örnek olmasını diledi.
 
Toplantılarda, kulüplerin tüzüklerindeki aksaklıkları ve futbol  yasasını konuştuklarını söyleyen Sürmen, "Fair play kurallarının yöneticiler  bazında da işlerlik kazanması önemli. Kulüplerin, borçlarından dolayı birtakım  mağduriyetler yaşadığı bu dönemlerde biz Trabzonspor olarak yeni bir tüzük  yaptık. Bu tüzükte yönetimler artık taahhütname vermeden aday olamıyorlar.  Bütçeyi aşan borca şahsen sorumlu olacaklar, bunun bütün kulüplere örnek  olmasını, bu şekilde yönetimleri kısıtlamak değil ama daha makul harcamalar  yapmaya zorlamak zorundayız." ifadelerini kullandı.
 
Sürmen, başkanların uygun görmesi halinde bir sonraki toplantının  Trabzon'da yapılacağını aktardı.
 
Yamantürk: "İnsan ekmek yediği işi kötüler mi?"
 
Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ise spor  kulüplerinin birbirlerine saygılı ve hoşgörülü yaklaşması gerektiğine değinerek,  şöyle konuştu:
 
"Bu iş sadece başkanların işi değil, bu işin içinde olan spor yazarına  kadar herkesin bu üsluba, bu davranışa sahip olması lazım diye düşünüyorum.  Bizler burada yöneticiler olarak bu işten ekmek yemiyoruz ama spor yazarları bu  işten ekmek yiyor. Maçları seyrediyoruz, yorumları dinliyoruz. Geçen gün bir maçı  izlerken, 'Bu futbolcu bu lige çok' diyor. Yahu insan ekmek yediği işi kötüler  mi? Müşteriyi kaçırıyorsun. Müşteriye diyorsun ki 'Sen bunu seyretme.' Sizin  maaşlarını kim ödeyecek o zaman?"
 
Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay da toplantının yapıldığı salona  gelerek, divan kurulu başkanlarıyla bir süre sohbet etti.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 15:55

banner79

banner78